Önel, esnafa maske dağıtacaklarını açıkladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Önel, esnafa maske dağıtacaklarını açıkladı

Bu haber 06 Nisan 2020 - 11:10 'de eklendi ve 63 views kez görüntülendi.

Gıda paketi hazırlayan Mezitli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, şimdi de esnafa dağıtılmak üzere 40 bin maskesi siparişi verdiklerini önümüzdeki hafta dağıtmaya başlayacaklarını açıkladı.

Mezitli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi Bünyamin Önel, Türkiye’de dayanışma kampanyasına dönüşen Korono virüs salgını ile mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

40 BİN MASKE SİPARİŞİ VERDİK

Başkan Önel, “Mezitli Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak 1000 koli gıda yardımı yaptık. Virüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın ‘sokağa maskesiz çıkmayın’ çağrısının ardından biz de esnaf ve sanatkarlarımıza dağıtılmak üzere 40 bin maske siparişi verdik.

Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu hale geldi. Biz de esnafımıza destek vermek amacıyla sipariş ettiğimiz maskeleri önümüzdeki hafta dağıtacağız” dedi.

Başkan Önel, sağlık için tüm vatandaşlara uyarılara uymaları çağrısı yaptı.