OKUMA BAYRAMLARININ MUTLULUĞU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Gündem, Spor

OKUMA BAYRAMLARININ MUTLULUĞU

Bu haber 26 Mayıs 2022 - 17:48 'de eklendi ve 113 views kez görüntülendi.

Bir eğitim- öğretim yılının daha sonuna yaklaştık. Minik yavrularımız yılsonu etkinlikleri için çok sıkı hazırlandılar. İşte artık bu gösterilerini sergileme zamanı geldi.

2 2022 Cumartesi günü sabah 10.00’da Doğa Okullarının tiyatro salonunda ikiz torunlarım Arya ile Uygar’ın okudukları 1 A sınıfının gösterileri vardı. Çocuklar çok heyecanlıydılar. İnanın anne ve babaların heyecanı da en az onların heyecanlarına eşti. Anneanneleri, babaanneleri, dedeleri, teyzeleri, dayıları, amcaları, halaları hiç söylemeyeyim.

Bilenler bilirler “iki kızım iki gözüm” derim hep! Torunlarımdan sonra dört odacıklı kalbimi iki kızıma ve iki torunuma tahsis ettim. Malum göz iki tane! Allah’tan kalpte odacık 4 tane! Şaka bir yana her evlat ve her torun gibi benimkiler de canımın can parçaları… Etkinliklerde rol aldıkları için nasıl gururluyum bilemezsiniz.

Öğretmenleri Sayın Özlem Aydın nasıl güzel, nasıl zarif, nasıl sevecen anlatamam. Okul müdürleri Sayın Özgür Can Kesici de genç, dinamik ve sevgi dolu… Çocuklar etkinlikteki görevlerini çok iyi öğrenmişler, aksayan noktada arkadaşlarının repliklerini de yine kendileri hatırlatıyorlar. Öğretmenler sahneye fırlamıyorlar. Öğretmen demedim, öğretmenler dedim. Evet, sınıf öğretmenleri Sayın Özlem Aydın ama satranç, resim, müzik, İngilizce, beden eğitimi, kodlama, (ekoloji) çevrebilim, tiyatro, jimnastik gibi dersler görüyorlar. Her dersin de kendi alanında iddialı öğretmenleri var elbette…

İlk etkinlikleri sağdan ve soldan olmak üzere sahne dışından davul çalarak gelmeleriydi. Ne güzel ritimli çalıyorlardı öyle… İkinci sınıflardan bir kız bir de erkek sunucuları vardı. Ne güzel bir sunumdu. Bir edebiyat öğretmeni, bir şair, bir yazar olarak hayranlık duydum onlara. İşte adam olacak çocuklar!

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızdan sonra hayranlıkla izlediğim görsel şölenler eşliğinde farklı bir dünya içindeydim. Şarkılar, rontlar, orman ve hayvan sevgisini anlatan oyun harikaydı. Jimnastik gösterisine ve piyano resitali veren kızımıza bayıldım. Barış Manço hala çocukların en çok sevdiği sanatçı. Onun şarkıları eşliğinde keyifle dans ettiler.

Torunlarım Arya Kara ve Uygar Kara’nın velileri olan anneleri kızım Pedagog Seda Kara 1 A Sınıfının velileri adına konuşma yaptı. Bütün branş öğretmenlerine ve okul müdürüne çiçek buketleri sundu. Sınıf öğretmenlerine de veliler adına kırmızı güllerden oluşan buket ile bir kutu çikolata hediye etti. Bir anneanne olarak gördüklerimi, duyduklarımı, hissettiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Evlatlarımızın, torunlarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri en büyük hayalimdir. Bütün çocukların hak ettikleri eşit eğitime kavuşmalarını temenni ederim.

 

 

Harika Ufukharikaufuk@hotmail.com