Öğrenciler Ceyhan'ın kıyılarını ağaçlandırıyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Öğrenciler Ceyhan’ın kıyılarını ağaçlandırıyor

Bu haber 16 Kasım 2018 - 15:03 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Ceyhanlı ilkokul öğrencileri, ’nin Nehri kıyısında çalılardan temizlediği alanda 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Öğrenciler Ceyhan’ın kıyılarını ağaçlandırıyor

Ceyhan Nehri Daha temiz ve yaşanabilir bir kent için ‘ Evimiz Gibi Tertemiz” sloganıyla çevre korumu eğitim kampanyasını sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan İlçesi’nde ağaçlandırma etkinliği düzenledi. Mehmetçik İlkokulu öğrencileri, Ceyhan Nehri kıyısında çalılardan arındırılan alanda fıstık çamı, selvi, çınar ve Kıbrıs akasyası fidanlarını toprakla buluşturdu.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, rutin olarak temizliği ve bakımı yapılan Ceyhan Nehri kıyısındaki ağaçlandırma çalışmalarına öğrencileri de dahil etti. Belediye otobüsüyle okullarından nehir kıyısına gelen Mehmetçik İlkokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte 500 adet çam, selvi ve çınar türü fidanları dikti. Öğrenciler fidanlara can suyu verirken, belediye bürokratları oksijen deposu ormanların korunması ve fidan dikerek, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmanın insanlık görevi olduğunu anlattı.
Öğrencileri belediye hizmetleriyle ilgili bilgilendiren Büyükşehir bürokratları, Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde Adana’nın 15 ilçesinde üreticilere 250 bin adet elma, kiraz ve ceviz fidanı dağıtıldığını, sorumluluk bölgesinde bulunan 13 milyon 720 bin metrekare yeşil alanda her yıl çeşitli türlerde 430 bin fidan dikerek, ağaçlandırma çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini bildirdiler.