Manas Ortaokulu Atatürk’ü anma töreni düzenledi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Manas Ortaokulu Atatürk’ü anma töreni düzenledi

Bu haber 10 Kasım 2021 - 15:52 'de eklendi ve 114 views kez görüntülendi.

Adana Manas Ortaokulu Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 83. Yıldönümünde Ata’ya saygı töreni düzenledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün edebiyete intikal ettiği saat 09.05’te çalan siren sesiyle birlikte 2 dakikalık saygı duruşu yapılarak ardından İstiklal Marşı okundu. Okul Müdürü Veysel Karakuş, “Atatürk’ün ölüm yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Sosyal Bilgiler öğretmeni Selçuk Bal Atatürk’le ilgili bir konuşma ve şiir sunumunda bulundu.

Bal Atatürk ile ilgili yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“ Türk ulusunu, bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın bir parçası ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. Yılında saygıyla anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlilik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişiliktir.

Anı çağda yaşayan, gerek kendi milletleri, lgerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bugün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak, Türk milletini, çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir.

Yalnız 10 Kasım’da değil, düşünce ufkumuzda, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluk ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır.”

Anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri Atatürk ile ilgili şiirler okuyarak, Atalarına bağlılıklarını gösterdi. Okulun müzik öğretmeni Eylem Gül, 7. Sınıfları koro için hazırlayarak muhteşem bir performans sergilemelerini sağladı.

Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen tören büyük bir ilgi ile izlendi.