“Mağduriyetimiz giderilsin!” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

“Mağduriyetimiz giderilsin!”

Bu haber 05 Mart 2021 - 13:27 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

’da Laboratuvar Teknolojisi bölümünden mezun olan teknikerler gazetemize başvurarak, mağduriyetleri hakkında bilgi verdi. Kadro sıkıntılarından dolayı seslerini duyurmak isteyen teknikerler, haklı talepleri için mücadele verdiklerini söyledi…

Laboratuvar Teknolojisi bölümünden mezun teknikerler gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

ATAMALAR ÇOK AZ

“ Laboratuvar Teknolojisi mezunları olarak mağduriyetimizi sizlere sunmak istiyoruz. Mezun sayımız çok fazla olmasına rağmen son 5 yılda sadece 23 kadro açıldı. Tarım ve Orman Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olmamıza rağmen atamaların çok az olması sorunuyla karşı karşıyayız.  Bizler, 2 yıl boyunca mesleğimizin gerektirdiği eğitimleri alan bölüm mezunlarıyız.

SESİMİZİN DUYULMASINI İSTİYORUZ

Fakat eğitimini alan kişiler olmamıza rağmen istihdamımız sağlanmamaktadır.  Mesleğimizin çalışma alanları geniş olmasına rağmen bizlere hak edilen kadro açılmıyor.  Bölümümüz görünmeyen unvan olması biz meslek mensuplarını derinden üzmektedir. Mağduriyetimizin giderilmesi için bizlere gereken önemin verilmesini istiyoruz.  Atama sorunun çözülmesi için 3071 nitelik koduyla 1000 kadro talep ediyoruz.  Haklı taleplerimiz için sesimizin duyulmasını istiyoruz.”

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN