Konya Ereğli Türkiye'nin göz bebeği oldu… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Konya Ereğli Türkiye’nin göz bebeği oldu…

Bu haber 24 Aralık 2019 - 13:05 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin en güzide ilçelerinden biri olan Konya’nın Ereğli ilçesi sosyal donatılarıyla, tarihi dokusuyla, doğasıyla, yatırım sahalarıyla ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun da hizmet odaklı çalışmalarıyla vatandaşın yüzünü güldürüyor. Vatandaşların taleplerini yerine getiren ve tüm mağduriyetleri gidermek için çalışan Başkan Oprukçu, “Hemşehrilerimizin mutluluğu bizim için her şeyin üzerindedir” dedi.

AKHÜYÜK KAPLICALARI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun ilçeye kazandırdığı Akhüyük Tesisi, Türkiye’nin göz bebeği olmaya hazır. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun birinci beş yıllık hizmet döneminde (2009-2014) inşasına başladığı Akhüyük Termal Suyu 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından Başkan Oprukçu’nun tasarruflarıyla canlandırarak ilçeye kazandırıldı. Termal su kaynağının bulunduğu alanda termal seralar kurulması planlanırken Akhüyük Kaplıcalarının bir termal tesise dönüşmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

AKHÜYÜK TERMAL TESİSLERİ TAMAMLAMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

Başkan Oprukçu, “Uzun zamandır hayalini kurduğumuz, önceki dönemde adımlarını attığımız fakat tamamlamanın kısmet olmadığı Akhüyük Termal Tesisleri yeniden göreve geldiğimizde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Olmayacağını, başaramayacağımızı düşünenlerin aksine kurduğumuz tesise değer verenlerin ve takdir edenlerin çoğunlukta olması bizi ayrıca gururlandırıyor” dedi.

ADAM GİBİ HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Bahanelerin ardına sığınmadan, şehrin en ücra köşesinde yaşayan halkın dahi sorunlarından haberdar olan bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Oprukçu, “Kalıcı hizmetlerle Ereğli’mize her açıdan adam gibi hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehrimize yaptığımız her hizmetin öneminin ve bizi taşıyacağı noktaların bilincindeyiz. Bu yolda en büyük destekçimiz kıymetli hemşehrilerimizdir” diye konuştu.

EREĞLİ’NİN TEMİZLİĞİ İÇİN MÜCADELE VERİLİYOR

Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu‘nun talimatlarıyla Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların temiz ve ferah bir şehirde nefes almaları için şehrin bulvar, caddelerinde hummalı bir temizlik çalışması sürdürüyor. Daha yaşanabilir bir Ereğli için var gücüyle çalışan ekipler, Başkan Oprukçu’nun talimatıyla Ereğli’nin temizliği için mücadele veriyor.

HEMŞERİLERİMİZİN HUZURU BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, şehrin temizliğinin hemşehrilerinin huzuru için önemli olduğu ifade ederek, “Gayemiz daha yaşanabilir bir Ereğli. Üretimde, ekonomide kalkınmış, sosyal ve kültürel alanda bir adım önde, Türkiye’nin göz bebeği haline gelen bir Ereğli arzusuyla şehrin estetik olarak da görünümünü önemsiyor, gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz bir Ereğli bırakmak istiyoruz” dedi.

ADANA

HABER- PINAR AYTEKİN