Karalar: Adana'nın tüm sorunlarını çözeceğiz | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Karalar: Adana’nın tüm sorunlarını çözeceğiz

Bu haber 28 Mart 2019 - 16:14 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Seyhan Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, projelerini anlatmak için kentte bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Düzenlenen basın toplantısında Başkan Karalar’ın projelerini ve Seyhan Belediyesi’nde yaptığı hizmetlerini anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.
ADANA’NIN 50 YILINI HESAPLAYACAĞIZ
Adana’nın geçmiş yıllarda sanayi, tarım ve ticaret kenti olduğunu fakat artık bu özelliğin kalmadığını ifade eden Karalar, bu sorunların hepsine yönelik çözümleri planladıklarını ve çözeceklerini vurguladı. Adana Büyükşehir Belediyesinin oldukça borçlu olduğunu bildiğinin altını çizen Başkan Karalar, “Her araştırmada Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en borçlu ikinci belediyesi olarak çıkıyor. Tabi bunda önceki dönemlerde yapılan yatırımların, özellikle Adana Metrosu’nun da etkisi var. Ancak bundan sonra yatırım yaparken planlamadan asla çalışma yapmayacağız. Adana’nın 50 yılını hesaplayıp hizmetleri öyle yapacağız” diye konuştu.
HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANININ YAPMADIĞI HİZMETLERİ YAPTIK
Seyhan’da hiçbir belediye başkanının yapmadığı hizmetleri yaptıklarını kaydeden Karalar, Adana’yı hak ettiği yere getireceklerini ve Adanalıların yüzünü güldüreceklerini belirtti. Karalar, HDP’nin Millet İttifakı adaylarını desteklemesiyle ilgili de açıklamalarda bulunarak, “İYİ Parti ve CHP kadrolarına çok teşekkür ediyorum. İlk günden beri çok güzel bir uyumla, sanki aynı partiymiş gibi çalışıyoruz. Ancak rakiplerimiz, HDP’li meclis üyelerinin, bizim listelerimizden gireceklerini söylüyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Her parti seçime kendi listeleriyle giriyor. Millet İttifakı, sadece İYİ Parti ve CHP’nin ittifakıdır. Başka hiçbir parti bu ittifak içerisinde değildir. Ancak bizi desteklemek isteyen kesimler de var. Buna bizim yapabileceğimiz bir şey yok. ASKİ’yi HDP’ye vereceğim söyleniyor. Akıllı bir insan, ASKİ’yi verir mi? Biz sadece İYİ Parti ile ittifak içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Karalar, bir basın mensubunun sorduğu ‘geçtiğimiz günler de şehit aileleriyle buluşmanızda, bir şehit ailesini salondan kovdunuz mu?’ sorusuna şu şekilde cevap verdi:
ŞEHİT AİLELERİNE SAYGIMIZ SONSUZDUR
“Kovma falan yok. O kişinin provokasyon yapmak için geldiği çok belliydi. Kadın, ‘Hendek kazanlarla birliktesiniz. Bizi neden buraya çağırdınız’ diye sordu. Ben de çağırdığımızı ve geldiklerini söyledim. Daha sonra yanındaki kadınla birlikte salondan kendileri ayrıldı. Hatta oturdukları masayı da dağıtarak çıktılar. Bu olay programlanmış, çok net. Şehit eşiymiş, onu da bilmiyordum. Eğer bilseydim, haksız dahi olsa saygı duyardım. Sadece algı yapma gayreti içerisindeler. Şehit eşi salondan çıktıktan sonra takip ettik. Direkt Büyükşehir Belediyesi binasına girdiler. Bu işler kimseye prim ya da oy kazandırmaz. Hüseyin Sözlü’nün de bundan haberi olduğunu ve bunu onaylayacağını düşünmüyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu görüntüyü izleyecek ve bizim şehit ailelerine saygımızın olduğunu görecektir”
BİZ HİÇBİR ZAMAN ÜSLUBUMUZU BOZMADIK
Kendisine yönelik sürekli bir karalama, iftira içinde olanlara ise şu şekilde konuştu: “Karalama, iftira Adanalılara yakışmaz. Biz bu zamana kadar üslubumuzu bozmadık, bundan sonra da bozmayacağız. Bu bir seçim yarışıdır. Rakiplerimiz bizim düşmanımız değil. Seçim kazanmak zafer değildir. Zafer düşmana karşı kazanılır. Biz sadece seçimi kazanacağız” dedi.
KATILANLAR
Başkan Karalar’ın projelerini tanıttığı ve basın mensuplarının katıldığı toplantıya, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, İYİ Parti Sarıçam Belediye Başkan Adayı Mehmet Koca da katıldı.

HABER- PINAR AYTEKİN