"KADINLARIMIZ TÜRK MİLLETİ'NİN TEMEL DİREĞİDİR" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“KADINLARIMIZ TÜRK MİLLETİ’NİN TEMEL DİREĞİDİR”

Bu haber 08 Mart 2019 - 15:17 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, kadınların Türk milletin en büyük değeri ve temel direği olduğunu söyledi. Başkan Sözütek, yetiştirdikleri nesillerle geleceğin şekillenmesinde önemli rol oynayan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Dünya Kadınlar Günü’nü nedeniyle yaptığı açıklamada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Kadını’nı birçok Dünya devletinden önce medeni ve siyasi haklara kavuşturarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri gösterdiğini kaydetti.

Başkan Sözütek, Türk Kadını’nın, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla ve demokrasimizin gelişmesiyle eğitimden,  sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan, iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirdiğini, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olarak toplumsal yaşamda yerini aldığını ifade etti.

KADINLAR FEDAKARLIĞIN SEMBOLÜ OLMUŞTUR

Birlik Başkanı Sözütek, “Kadınlarımız hayatın her alanında fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü olmuştur. Yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Çağdaş medeniyet seviyesinin yakalanmasında kadınlarımızın rolü ve emeği çok büyüktür. Hayatımızın her alanında, her konuda ve her zaman desteklerini gördüğümüz, varlıklarıyla onurlandığımız; eğiten, bizleri yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı, hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden saygıdeğer kadınlarımız, eşlerimiz şehit anneleri ve şehit eşlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm esnaf ve sanatkârlarım adına yürekten kutluyorum. Tüm kadınlarımıza, şiddetin, tacizin, istismarın yaşanmadığı, kadın cinayetlerinin hiç olmadığı, her gün kadınlar günüymüş gibi saygı duyularak ve önemsenerek geçirecekleri günler diliyorum “dedi.