İYİLİK TOHUMLARINI EKMEYE GELİYORUZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

İYİLİK TOHUMLARINI EKMEYE GELİYORUZ

Bu haber 03 Şubat 2020 - 15:13 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan İyi Parti Sarıçam İlçe Başkan adayı Mustafa Ergül, neden başkan olmak istediğini, hedeflerini, yapacaklarını anlattı.

İyi Parti’nin her kademesinde görev alan, Adana’nın Sarıçam ilçesi’nde dürüstlüğüyle, yardımseverliğiyle tanınan saygın işadamı Mustafa Ergül, İyi Parti Sarıçam İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekeliştirmeden, birleşerek çoğalacaklarını ifade eden Ergül, çok olsun hepimizin olsun düsturuyla hareket edeceklerini ifade etti.

Bölen değil, birleştiren olacaklarının altını çizen İyi Parti Sarıçam ilçe Başkan adayı Mustafa Ergül, iyilik tohumlarını ekmeye geleceklerini kaydetti. Ergül, paylaşarak, birleşerek güç olacaklarını vurgulayarak, mevcut bir yönetimlerinin olacağını ama yönetim de yer almayan, aktif siyaset yapmak isteyen herkesle birlikte çalışacaklarının altını çizdi.

İyi Parti Sarıçam ilçe başkanlığına neden aday oldunuz?

İlk başta Türkiye’nin İyi Parti’ye ihtiyacı var. Partimizin de iktidar olmasının yolu, adamın adamı değil davanın adamı olan, hedef odaklı kadroları oluşturabilmesine bağlıdır. Ben de bu yüzden hiçbir oluşuma bağlı olmadan, partimizin selameti için, Türk milletinin adayı olarak ortaya çıkıyorum. Ekipleşmenin ve kutuplaşmanın hiçbir partiye fayda getirmeyeceği, geçmiş tecrübelerle sabittir, zaten İlçe Başkanlığı için yarıştığımız Ahmet Köse ve Mustafa Bolat bizim rakibimiz değildir, hizmet için yarıştığımız kardeşlerimizdir. Biz az olsun, bizim olsun mantığıyla değil, hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, kucaklayarak, birleşerek, paylaşarak, çok olsun hepimizin olsun, düsturuyla hareket edeceğiz. İşte bu yüzden seçim satı boyunca, hiçbir arkadaşımız hakkında bizden olumsuz bir cümle duyamayacaksınız.

Siz başkan olduğunuz zaman nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceksiniz?

BÖLEN DEĞİL, BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ

Biz Sarıçam ilçesine aday olsak da, ufkumuz genişim, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Şunu söylemek gerekirse, sorunumuz sadece Sarıçam değil aslında, sorunumuz Adana, sorunumuz Türkiye’dir. Maalesef yanlış yönetiliyoruz. Hukuksuz, hakkaniyetsiz bir şekilde zehirli bir dilin hakim olduğu bir siyasetin içerisindeyiz. İnsanlar maalesef kutuplara ayrılmış durumda, siyasi rakiplerimiz gayri ahlaki siyaset tarzını benimsediği için, haliyle bizim arkadaşlarımız da hırs ve intikam duygusuyla siyaset yapıyor. Bu da toplumu iki bölüyor, biz bölen değil, birleştiren olacağız.

PAYLAŞARAK, BİRLEŞEREK GÜÇ OLACAĞIZ

Öncelikle bulunduğumuz ilçede hak ve adaleti sağlayacak, torpili veya parası olan kişiler yerine liyakatlı olanlarla çalışacağız. Paylaşarak, birleşerek güç olacağız. Mevcut bir yönetimimiz olacak, ama yönetim de yer alamayan, fakat aktif siyaset yapmak isteyen arkadaşlarımız da, Sarıçam’ın sorunlarıyla ilgili komisyonlar kurup, el ele birlikte çalışarak onların da aktif siyaset yapmasına olanak tanıyacağız.

SORUNLARI TEK TEK ÇÖZECEĞİZ

Sarıçam’da tarım ve hayvancılıkla ilgili, bakkalların ve küçük esnafların sorunlarıyla ilgili komisyonlar oluşturacağız. Bunları tek tek tespit edip, bu sorunların çözülmesi noktasına Milletvekillerimizle gerekli istişareleri sağlayacağız. Mutlaka Çukurova Üniversitesi’nde öğrenim gören kardeşlerimizle de her konuda fikir alışverişinde bulunarak onları da İyiler Kervanına katmak için çalışmalar yürüteceğiz.

GENÇLERİMİZİ KİTAP OKUMAYA TEŞVİK EDECEĞİZ

Cehalet en büyük düşmanımız, maalesef teşkilatlarımızda kitap okunmuyor. Gençlerimizi kitap okumaya teşvik edip, bu sayede onları kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Partili partisiz tüm STK’larla  Sarıçam için dirsek temasında  bulunacağız. Şahsım adına da şu sözü veriyorum, ilk önceliğim partimize bir araç almak, daha sonrada nasip olursa Partimizi kiradan kurtarıp mülk sahibi olması için mücadele edeceğim.

Hedefleriniz nelerdir?

ÇOBAN ATEŞİNİ İLK BİZ YAKMAK İSTİYORUZ

İlk önce Sarıçam’daki mevcut oyumuzu iki katına çıkararak, hem Adana’da hem Türkiye’de çoban ateşini ilk biz yakmak istiyoruz. Çünkü inanıyoruz adımızın iyi olmasıyla iyi olunmuyor. Bizler İYİ olmanın ispatı olacağız, iyilik tohumları ekeceğiz. Bu sayede Sarıçam Adana ve Türkiye İYİ olacak inşallah. Şu tabloya bakın ki 15 ilçe bir Büyükşehir belediyesi olan Adana’mızda İyi partiye bu kadar rağbet varken, ne yazık ki bir belediye bile kazanamadık. Derdimiz o ki bir daha ki seçimlerde inşallah başta Sarıçam olmak üzere en az 5 belediye kazanmak en büyük hayalimiz.

Metropollerin çoğunda Millet ittifakı il genelinde başarı sağlarken, Adana’da o başarı sağlanamadı. 15 ilçeden 4’ünü artı Büyükşehiri CHP kazanırken, 7’sini MHP, 3’nü Ak Parti, 1’ini Saadet Partisi kazandı. İYİ Parti başarısız bir sınav verdi. Biz biliyor ve inanıyoruz ki, İYİ Partinin Adana’da karşılığı bu değil, ilgi çok fazla partimize, ama işte bizler ışık olamıyoruz, kendimizi tam anlatamıyoruz demek ki şehrimize.

SAHADA OLAN BİR YÖNETİM OLACAĞIZ

Size söz veriyorum,  göreve gelirsek her gün her saat faaliyette olan, sahada olan bir yönetim olacağız.  Bizi hamaset yapmakla itham edenlere cevabımızda şudur ‘İnandığı gibi yaşamayanlar yaşadığı gibi inanmaya başlarlar.’ Biz herhangi bir makam mevki için değil, millet için kökten değişim için yola çıktık. Türk milletine olan sevdamız bizi rahat bırakmadı, sakin bir hayat sürerken, içimizdeki yanan kor,yapılan yanlışlara, kötü gidişe dur demek için alev aldı. Bütün bu yaşananlar Türk Milletinin kaderi olamaz. Ben Mustafa Ergül olarak hiçbir zaman başladığım işi yarım bırakmadım. Biz Sarıçam’a hizmetkar olmak için bu seçimi kazanacağız Tabi ki önce Allah’ın izni, sonra delege arkadaşlarımızın teveccühüyle Sarıçam’ın en ücra bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızda bizim yönetimizde söz sahibi olacaktır. Düşünün ki partimize 400 delege seçilecek ilçeden, 400 başvuru yok. Bu bir başarı değil, yetersizliktir. Ama ben arkadaşlara kızmıyorum demek ki kapasiteleri bu ve bu da onlara yetiyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Biz hakim olmaya değil, hizmetkar olmaya talibiz. Çünkü, biz Sarıçam’ı seviyoruz. Sarıçam’a verecek çok şeyimiz olduğuna inanıyoruz. Allah Türk Milletinin hakkında ne hayırlısıysa onu versin, diyor ve ‘Neye layıksanız öyle idare edilirsiniz’ hadisine dayanak gerek partimizi, gerek ilçemizi hak etti yere taşımak için, tüm partililerimizin desteğini bekliyorum.