İsmail Hazar İlkokul’undan farkındalık yaratan etkinlik | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

İsmail Hazar İlkokul’undan farkındalık yaratan etkinlik

Bu haber 01 Ekim 2021 - 16:47 'de eklendi ve 331 views kez görüntülendi.

İsmail Hazar İlkokul’u 3 J sınıfı, farkındalık yaratan bir etkinlik düzenledi. 3J sınıf öğretmeni Engin Karakaş Hayat Bilgisi dersini işlerken sosyal olaylar ve farkındalık konusu ile ilgili olarak öğrencilerine ne yapabileceklerini sorması üzerine, öğrenciler sokak hayvanları ile ilgili bir çalışma ve kampanya düzenleyebileceklerini iletti.

Bunun üzerine 3 J sınıf öğretmeni Engin Karakaş, İsmail Hazar İlkokul’u müdürü Bayram Geyik’le kampanya üzerine konuşarak yardımcı olmasını talep etti ve ‘Birini de sen doyur’ kampanyasını oluşturarak sokak hayvanlarına yönelik etkinlik düzenlendi.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalar yapan 3 J sınıf öğretmeni Engin Karakaş, şu ifadelere yer verdi:

“Günlük yaşamımda hayvanları seven biriyim ve bu durumu sık sık sosyal medyadan paylaşıyorum. Sınıfımdaki öğrencilerimiz ve velilerimizde durumlarımı takip ederler, geçen gün hayat bilgisi dersi işlenirken sosyal olaylar ve farkındalık konusu ile ilgili olarak çocuklara ne yapabileceğimizi sordum.

Çocuklar kendileri sokak hayvanları ile ilgili bir çalışma veya kampanya düzenleyerek sokak hayvanlarına hem destek hem de farkındalık oluşturabileceğimizi dile getirdiler. Bunun üzerine durumu okul müdürümüz Bayram Geyik’e bildirdim, kendisi daha önce okul bahçesinde yaptığımız kuş evleri konusunda bize çok destek olmuştu.

Bu konuda da yine okul olarak her konuda bize yardımcı olacaklarını belirtip destek olacaklarını da söylediler. İsmail Hazar İlkokulu 3j sınıfı olarak okul müdürümüz ve ben sınıftaki öğrencilerimizle birlikte “Birini de sen doyur” diye adında bir kampanya başlattık, inşallah bu konuda amacımıza ulaşır ve farkındalık oluşturur, diğer okullarda örnek oluruz.”