İhmalkarlık yüzünden canından oluyordu! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İhmalkarlık yüzünden canından oluyordu!

Bu haber 06 Ekim 2020 - 10:56 'de eklendi ve 1.696 views kez görüntülendi.

Açık bırakılan okul kapısı 13 yaşındaki Murat Sefa Özbalık’ı canından ediyordu.

Adana’da, kapısı açık bırakılan ve içinde tek bir görevlinin olmadığı okula giren çocuklardan biri oyun oynadığı sırada portatif kale direğiyle birlikte yere düştü. Ağır yaralanan çocuğun karaciğerinin üçte ikisi yok oldu. Çocuğun hayati tehlikesi devam ediyor.

Çocuğunun durumunu öğrenip çalıştığı Niğde’den Adana’ya gelen baba Mikdat Özbalık ise işten çıkarıldı. Alınan bilgiye göre saat 17.30 sıralarında 13 yaşındaki Murat Sefa Özbalık, arkadaşlarıyla birlikte evlerine yakın olan Bahçelievler mahallesindeki kapısı açık bırakılan Yeşilevler Şehit Duran Keskin İlköğretim Okulu’na girerek oyun oynamaya başladı.

Çocuklar oyun oynarken Murat Sefa Özbalık, okul bahçesindeki portatif kale direğine çıktı. O anda dengesini kaybeden çocuk, kale direğiyle birlikte yere düştü. Karnındaki yırtılmayla birlikte karaciğeri parçalanan çocuk ailesinin kendi imkanlarıyla hastaneye kaldırıldı. 37 yaşındaki Baba Mikdat Özbalık ise oğlunun durumunu öğrenip çalıştığı Niğde Aksaray’dan apar topar Adana’ya geldi. Aradan kısa zaman geçince de işten atıldı.

Narlıca Mahallesi, 56102 sokak, kat:2, numara 16’daki iki göz evde yoksul bir yaşam süren aile çaresiz. Çobanoğlu Meslek Lisesi 9. Sınıf öğrencisi olan Murat Sefa Özbalık ise Milli Sporcu Hasan Güder ve Esin Güder’den ücretsiz muaythai dersi aldığını, büyük umutlarla hazırlandığı şampiyonluk müsabakasına katılamayacağı için üzgün olduğunu söyledi.

Anne Yıldız  Özbalık ise okulun ihmali yüzünden oğlunun ölümle pençeleştiğini belirterek, sorumluların hesap vermesini istedi.

ÖZEL HABER- MURAT YILDIZ