Heyecanın olmadığı yerde başarı yoktur… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Heyecanın olmadığı yerde başarı yoktur…

Bu haber 18 Şubat 2021 - 16:22 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Adana İl Teşkilatı şehirde bir otelde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı , İktidarın artık yorgun olduğunu belirterek “AK Parti hükümetinin 20 yıldır ülkeyi yönetiyor ve artık yorulup heyecanı bitti. Heyecanın olmadığı yerde başarı yoktur. Türkiye’de artık değişim şart!” dedi.

BİRBİRİMİZİ TANIYALIM

TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, ilçe Başkanı Mustafa Aslan ve il yöneticilerinin düzenlediği toplantıda asıl amacın basınla tanışmak ve kaynaşmak olduğunu söyleyen Başkan Malgaf, “Çoğunuzu tanıyoruz ama aranızda tanımadıklarımız da var. Böyle bir toplantı düzenledik birlikte birbirimizi tanıyalım istedik” dedi.

TDP Adana İl Başkanı Malgaf ve Seyhan İlçe Başkanı Aslan basın mensuplarının sordukları sorulara cevap verdi.

BİZİM ÖNCELİĞİMİZ BARIŞ EKONOMİSİDİR

Partisini ve partisinin oluşumunu anlatan Başkan Malgaf şu ifadelere yer verdi:

“Bizim önceliğimiz savaş ekonomisi değil, barış ekonomisidir. Bu nedenle de Türkiye Değişim Partisi olarak barıştan yana olacağız ve birlikte büyüyeceğiz. Türkiye’nin huzuru, barışı ve refahı için yılmadan mücadele edeceğiz.

YENİ BİR HEYECAN, YENİ BİR ENERJİYE İHTİYAÇ VAR

İktidar 20 yıldır ülkeyi yönetiyor ve artık yorgun, heyecanları bittiği gibi yeni projeler bile üretemez hale geldi. Bu demek oluyor ki, yeni bir heyecana ve yeni bir enerjiye ihtiyaç var. TDP’ni kuran Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül partiyi kendi şahsına kurmadı. Böyle bir talep olduğu için, halk istediğinden dolayı parti gündeme geldi. O da çok liyakatli, becerikli ve değerli insanları bir araya getirerek partiyi kurdu.

BİZİM HEDEFİMİZ DE İTTİFAKIMIZ DA HALKTIR

Partimize üye olan herkes genel başkanı seçme hakkına sahiptir. Aramızdan gelsin, atama olmasın. Delegeliği ortadan kaldırdık, başarısız olan hiçbir genel başkanı koltuğu işgal etmesin, anlayışıyla yola çıktık. Sayın Genel Başkanımız Sarıgül, “Genel başkanlık koltukları zaman tüketme yeri değil, hizmet üretme yeridir” diyor. Bu gayet doğru bir söz. Biz de bu doğrultuda Türkiye’nin en demokratik kitle partisi olduğumuzu iddia ediyoruz. İnanın bizden başka da demokratik bir kitle partisi yok, demokrasi yok partilerde.

ADANA’YA ÇOK BÜYÜK KATKIMIZ OLDU

İl teşkilatında tamamen işinin uzmanı, liyakatlı, işi bilen insanlardan oluşturduk. Yaklaşık 32 il başkan yardımcımız var, aktif olarak. Hepsi de işinin uzmanı, şimdiden Adana’ya çok büyük bir katkımız oldu. Çok başarılı bir grafik çizdik ve çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz. . İl başkanı kadrosunu kurarken işi en iyi bilenlerden kurması lazım ki destek alabilsin. Biz verdiğimiz her kararı ortak karar ve oylamalar sonucu veriyoruz. Herkesin görüşünü alıyoruz. İlçe başkanının da görüşünü alıyoruz. Aynısını genel merkez de uyguluyor.”

DEĞİŞİM ŞART

TDP Seyhan İlçe Başkanı Mustafa Aslan ise parti kurulduğu andan itibaren heyecanlarının devam ettiğini ve Türkiye’de değişimi başlatacaklarını ifade etti. Başkan Aslan Seyhan İlçe için sürekli çalışacaklarını vurgulayan Aslan “Çok ziyaretlere bulunuyoruz, sahalara indik ama oy düşüncesiyle değil, insanların gönüllerini almak adına ve sıkıntılarına öğrenmek adına çalışıyoruz. Sadece Türkiye’de değil şehir şehir, her ilde, her ilçede değişimin şart olduğunu söylüyoruz” diye konuştu.

HABER- PINAR AYTEKİN