“Her şeyi yeni baştan düzenlemek için geliyoruz” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

“Her şeyi yeni baştan düzenlemek için geliyoruz”

Bu haber 24 Aralık 2021 - 10:51 'de eklendi ve 129 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi Çukurova İlçe Başkanı Murat Aravi, tek amaçlarının memleket olduğunun altını çizerek, üye kayıtlarında da yenilikçi, bir şeylerin mutlaka değişeceğine inanan insanlardan oluşturduklarını belirterek, kadrolarını oluştururken özellikle de bu hususa dikkat ettiklerini ifade etti.

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan bir an önce kurtulması gerektiğini ifade eden Başkan Murat Aravi, “Genel Başkanımız Muharrem İnce ile memleketimiz için bir yola girdik ve onunla beraber yürümek istedik. Artık bir şeylerin acilen değişmesi gerekiyor. Karşımızda a’dan ’ye kadar her şeyi bitiren, yönetemeyen bir iktidar var, halk artık yoruldu, her şeyi yeni baştan düzenlemek için geliyoruz” diye konuştu.

Bir an önce seçime gidilmesi gerektiğini kaydeden Memleket Partisi Çukurova İlçe Başkanı Murat Aravi, “Biran önce seçim yapılanmasını sağlamak için Genel Başkanımız her gün istisnasız memleketin her ilinde sürekli açılışlara gidiyor. Bu enerjisini Cumhurbaşkanı adayı olduğunda da göstermişti. Mevcut partilerin artık hastalık derecesine gelmiş tutkularından uzak duracağız” dedi.

Partisi ve çalışmaları hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Çukurova İlçe Başkan Murat Aravi şu ifadelere yer verdi:

OLAN YİNE GARİBANA OLDU

“Şu an ülkenin durumu ortada, her şey kötüye doğru gidiyor. İktidarda bir yönetememe problemi var. Bir plansızlık, hazırsızlık ve arkasına müdahele etmede gecikmeler var. Ekonomide de ayın sorunları yaşıyoruz. Ne akıl ne hukuk ne de vicdan var… 15 Eylül’de dolar ne kadardı, faizler ne kadardı? Şimdi durumumuz içler acısı. Türk Lirası bir tasarruf aracı değildir, ama maalesef geldiğimiz nokta bu. Bu durumda her zaman ki gibi olan garibana oldu, birileri yine zirveye çıktı.

ERDOĞAN OY VERİLMEYECEK DERSE AK PARTİLİLER OY VERMEZ

Artık seçime gitmek şart oldu, bunun yanı sıra seçime gitmenin anayasal koşullarına da bakmak gerekir. Bir hesap yapacak olursak, 360 milletvekili seçime götürebilir ama yine maalesef ki parlamentoda böyle bir aritmetik yok. Erdoğan oy verilmeyecek derse Ak Partililer oy vermez. Eğer Bahçeli erken seçime gidelim, derse gidilir. Muhalefet her zamanki hiçbir şey yapamaz.

DOLAR BİR GECEDE DÜŞTÜ DİYE ALKIŞLAYACAK DEĞİLİZ

Asgari ücrete verilen zam daha şimdiden gitmiş durumda. Halk perişan, en acısı da halk aç, ötesi var mı? İktidar hala günü kurtarma derdinde, koltuğunun peşinde, halkı düşünen yok!, hele hele teşekkür edecek hiç değiliz.

EN ÖNEMLİ SORUNLARDAN BİRİ KUTUPLAŞMADIR

Ülkede en önemli sorunlardan biri de kutuplaşmadır. Öyle ki insanların çoğunun Ak Parti sayesinde kazanımları var, acaba bunları kaybeder miyim, korkusu var. Kimi en üst mertebeye ulaşmış, kimi oğlunu, kızını işe aldırmış. Halk fakirleşti, sosyal yardımlara ihtiyaç var. En acısı da muhalefetin umut olamama derdi var.

Evet, biz çok yeni bir partiyiz. Yeni kurulduk, 9 Şubat’tan itibaren seçime katılma şansını yakaladık. Bizler Memleket Partisi olarak meydanlar açıldığında, seçim sathı oluştuğunda her şeyin değişeceğine inanıyoruz.

HALKTAN HİÇBİR ZAMAN KOPMAYACAĞIZ

Biz tam anlamıyla şeffaf bir partiyiz. Artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Bu değişiklik, yanlış anlaşılmasın ama partinin tabelası içinden yeni tabelalar doğurmak anlamında değil. Bu değişiklik ciddi anlamda önce zihniyetle başlayacak. Bunu da zaten Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce sağlıyor. Sloganımız Mavi bizde Memleket Mavi’sinin parçası olduk. İnşallah bu Mavi’yi tüm ülkeye yayacağız. MEMLEKET-ADALET-VİCDAN-İŞ (“MAVİ’’) Biz iktidar yorgunluğu ve iktidar egosuyla hareket etmeyeceğiz. Halktan hiçbir zaman kopmayacağız.

EŞİT VE ÖZGÜR BİR TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE KURACAĞIZ

Şu an Çukurova olarak sahalardayız, halkın nabzını tutuyoruz. Onların dertlerini dinleyip çare olmaya çalışıyoruz. STK, Kurum ve Kuruluşları ziyaret edip fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Hukukun üstünlüğü ve demokrasi ilkelerinin yeniden egemen olduğu hak ihlallerinin bittiği, eşit ve özgür bir Türkiye’yi birlikte kuracağız. Buna yürekten inanıyoruz…”