Her şey Vakıf ve üyelerimiz için | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Her şey Vakıf ve üyelerimiz için

Bu haber 26 Kasım 2020 - 17:14 'de eklendi ve 141 views kez görüntülendi.

() Başkanlığını yürüten , yıllardır üyelerinin menfaatini korumak ve Vakfı en iyi yerlere getirmek adına birçok çalışmalara imza attı.

BİR BUÇUK YILDIR RUHSAT VERİLMİYOR

Üyeleri tarafından mağdur edildiği iddialarına bile katlanan, gerçekleri görmezden gelinen ve sürekli haksızlığa uğrayan Sökmen, bir buçuk yıl önce Vakıf adına bir otel inşaatına başlayarak, kaba inşaatı daha önce bitmiş binanın kiralanarak tadilatlarının yapıldığını ve bitme aşamasına geldiğini belirtti. Vakıf adına yapılan otelin tüm gelirlerinin üyelerine ve dolayısıyla vakfa ödeneceğinin altını çizen Sökmen, tüm bürokrasi işlemlerini halledip, otel yapımına uygun belgeleri aldıklarını ama Çukurova Belediye’sinin bir buçuk yıldır Vakfının Oteline ruhsat vermediğini kaydetti.

NE İSTENİYOR BİLMİYORUZ?

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden de görevlilerin gelip Otele uygunluk belgesi verdiğini ifade eden TÜKÇEV Başkanı Aziz Sökmen, “Yıllardır vakıf için yaptığımız Otelin açılma ruhsatını bekliyoruz. Defalarca Çukurova Belediyesi’ne gittik, Otelin açılmaması için hiçbir problem yok, her şey yasal ve Bakanlık nezdinde de uygun, nedense Çukurova Belediyesi bir türlü Oteli açma ruhsatı vermiyor. Neye göre açılmaz deniyor, ne isteniyor bilmiyoruz” dedi.

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Bizim Adana Gazetesi olarak yerinde incelediğimiz Vakıf için yapılan Otelin, özellikle mutfağında bulunan malzemelerle Adana’da dünya mutfağında ilk olmaya hazırlandığını gördük. Otelin odaları, havuzu, fitness salonu ve göl manzarasına kadar Adana için muazzam bir yer olduğunu belirten Sökmen, tüm bürokrasi işlemlerini ve dahi yazışmaları bizlere göstererek otelin açma ruhsatına uygun olduğunu kanıtladı.

Yaptığımız bu incelemelerin sonucunda bizde kamuoyu olarak Çukurova Belediyesi’nden bu otele neden ruhsat verilmediğinin açıklamasını bekliyoruz…