Hekimlerin arkasındaki güç SP AKADEMİ… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Hekimlerin arkasındaki güç SP AKADEMİ…

Bu haber 05 Ocak 2022 - 10:19 'de eklendi ve 619 views kez görüntülendi.

Su Turan ve S. Su Kahyaoğlu SP Akademi kurucuları; 2 Su ve 2 kız kardeş, cesur, ayakları üstünde durmayı becerebilen ve en önemlisi dik duruşları, bitmeyen enerjileriyle bizleri büyüleyen genç girişimci kadınlar…

Dental sektörde dişhekimlerine verilen eğitimlerde Çukurova’da bir ilke imza atan Su kardeşler, Çukurova Bölgesindeki hekimlerin lisans döneminde elde ettiği bilgi ve mesleki becerilerinin korunmasına, yeni bilimsel gelişmeler, tedavi yöntemleri, cihaz ve teknikler konusunda bilgilerinin güncellenmesine katkı sağlamayı amaçlamak adına SP Akademi olarak yola çıktıklarını belirttiler.

Eğitim organizasyonlarında iddialı oluşları oldukça belli olan E. Su Turan ve S. Su Kahyaoğlu’nu ziyaret ederek, sektörleri hakkında bilgiler aldık. Sorduğumuz sorulara içtenlikle cevap veren Su kardeşlerle yaptığımız röportajımızı eğrisiyle doğrusuyla paylaşıyoruz.

Keyifle okumanız dileğiyle…

SP Akademi tam olarak nedir, sizin tabirinizle SP Akademi ailesi ne iş yapıyor?

Biz SP Akademi olarak mezuniyet sonrası eğitimin gerekliliğinin farkındalığı ile dişhekimlerinin ihtiyaç duyduğu yurt içi ve yurt dışı eğitim, seminer, kurs organizasyonu gerçekleştirme hedefiyle yola çıktık. Planladığımız eğitimler ile bilhassa Çukurova Bölgesindeki hekimlerimizin lisans döneminde elde ettiği bilgi ve mesleki becerilerinin korunmasına, yeni bilimsel gelişmeler, tedavi yöntemleri, cihaz ve teknikler konusunda bilgilerinin güncellenmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

KATILDIKLARI TÜM EĞİTİMLERİ UNUTTURMAYI VAAT EDİYORUZ!

Eğitim organizasyonlarımızın tüm süreçlerinde empati ve iletişim yeteneği yüksek ekibimiz ile kariyer planları adına önemli bir basamak olacağını umduğumuz eğitim, seminer ve kurslarımızda alanında Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden olan eğitmenlerimiz ve teori ve pratiği bir arada sunduğumuz eğitim içeriklerimiz ile kursiyer hekimlerimize daha önce katıldıkları tüm eğitimleri unutturmayı vaat ediyoruz!

İki Su, iki kız kardeş, iki Çevre Mühendisi, neden SP Akademi?

Biz uzun yıllardır aslında bir anlamda bu işi yapıyorduk. İkimiz de bu işle bağlantılı tüm alanlarda tecrübe edinmişiz, bir gün bizi böyle bir işin beklediğini bilmeden…

Girişimcilik konusunda arayış içerisinde olduğumuz bir dönemde diş hekim arkadaşlarımız ile diyalogumuz sayesinde böyle bir alan olduğunu öğrendik. Hatta tam bize göre, bazı detaylar vardı.

SU TURAN: Hem Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde 10 yıla yakın süreçte akademisyenlik görevimi yürütürken hem de uzun yıllar yürüttüğüm Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulundaki görevlerimde yüzlerce kişilik çeşitli kongre, sempozyum ve seminerlerin yürütücülüğünü bizzat yaptım ve yürütme kurullarında bulundum. Buna ek olarak akademisyenliğin verdiği bir eğitimci geçmişim de var.

 

SU KAHYAOĞLU: Üniversite hayatım boyunca çeşitli organizasyon şirketlerinde, organizasyon süreçlerinin tüm adımlarında çalıştım. Yine ben de Çevre Mühendisleri Odası öğrenci komisyonunda yer alarak kongre, sempozyum ve seminerlerin yürütülmesine destek sağladım. Mühendis kimliğimle de 5 yıl boyunca alanında markalaşmış ulusal bir şirkette satış müdürü olarak görev yaptım. Bu da kariyerimde satış pazarlama alanında tam donanımlı, yetkin bir birey olmama destek sağladı.

Bulunduğunuz sektörde, aynı faaliyet alanında bulunan firmalardan farkınız nedir? İki kadın girişimci olarak bu kadar kısa zamanda bu kadar başarılı olmanızı neye bağlıyorsunuz?

Bu yolculuğa çıkarken başımıza neler geleceğini elbette biz de tam olarak bilmiyorduk ama mevcut koşullara göre elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı biliyorduk. Sanırım bıkmadan, usanmadan, inançla, çok çalışınca ve hedefimiz de yalnızca bir önceki günkü kendimize rakip olmak olunca şans da bizimle oldu.

EĞİTİMLERİ HEKİMLERİMİZİN AYAĞINA GETİRDİK

Biz SP Akademi olarak başta Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Hatay gibi iller olmak üzere eğitimleri Çukurova’ya, deyim yerindeyse hekimlerimizin ayağına getirdik. Aslına bakarsanız işin özünde bir boşluğu yakalayıp, çok da net olmayan bir talebe arz sunarak Çukurova Bölgesindeki hekimlerimize fayda sağlamış bir anlamda da kendi pazarımızı yaratmış olduk. Yaptığımız girişimle arz kendi talebini yarattı bir başka ifadeyle…

HEKİMLERİMİZİN ARKASINDAKİ GÜÇ OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

SP Akademi Ailesi olarak güvenilir, şeffaf, empati ve iletişim yeteneği yüksek ekibimiz ile Türkiye’de Diş Hekimliği alanında mezuniyet sonrası eğitimlere yepyeni bir soluk getirerek hekimlerimizin arkasındaki güç olmak için yola çıktık… Tüm eğitimlerimizi kusursuz bir şekilde planlamak ve yürütmek amacıyla eğitimlerimizin tanıtımından, eğitim gününün sonuna hatta eğitimlerimiz sonrasına kadar her adımda kursiyer hekimlerimize konforlu bir eğitim deneyimi yaşatmak için gereken özveriyi göstermeye gayret ediyoruz. Eğitimlerimizi, hekimlerimizin sektördeki gereksinimlerine uygun şekilde tasarlamaya özen gösteriyor, alanında en iyi eğitmenlerle çalışıyor, sektörde ki Türkiye’nin ve hatta dünyanın önde gelen firmalarının sponsorluk desteği ve iş birliği ile hayata geçiriyoruz.

EĞİTİMLERİMİZİ BAŞARIYA DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Farkımızı ortaya koymak adına SP Akademi olarak işin özünde profesyonel bir deneyim yaşatarak kursiyer hekimlerimizi memnun etmek için çalışıyoruz. 20 kişilik hekim gruplarımızı eğitimleri gerçekleştirdiğimiz illerde en saygın otellerde, ideal konumlarda ve şık tasarımlı yüzlerce kişilik balo salonlarında ağırlayarak her eğitimimizi bir başarıya dönüştürmeyi hedefliyoruz.

YIL BOYU KATILACAKLARI EĞİTİMLERİMİZ İÇİN İNDİRİM İMKANI SAĞLIYORUZ

Tüm bunlara ek olarak yine alışılagelmiş eğitimlerden farklı olarak, her detayına özenle hazırlandığımız eğitimlerimizin tarihlerini aylar öncesinden hekimlerimize duyuruyoruz. Böylece hem hekimlerimize uzun vadeli plan yapma seçeneği sunmuş oluyoruz hem de yıl boyu katılacakları eğitimlerimiz için indirim imkanı sağlıyoruz. Takdir edersiniz ki bu tarz ince düşünülmüş detaylarla ve özellikle SP Akademi olarak mümkün olan en iyi eğitim deneyimlerini yaratma hedefimizle kalite, başarı ve günün sonunda kazanç kendiliğinden geliyor…

Son olarak eğitiminize katılmak isteyen hekimler size nasıl ulaşabilirler?

Öncelikle hem eğitimlerimiz ile ilgili hem de SP Akademi ile ilgili“solutionpartnerakademi” kullanıcı adı ile instagram adresimiz üzerinden ya da https://www.solutionpartnerakademi.com/ web sitemizden bilgi edinebilirler.

05374201819- 05342424179 Numaralı telefonlardan arayarak/ Whatsapp’tan ya da “solutionpartner akademi” kullanıcı adıyla İnstagram adresimiz üzerinden directmessage ile kayıt oluşturmak veya bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirler.