"Haydi Adana Birlikte Başaracağız" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Haydi Adana Birlikte Başaracağız”

Bu haber 01 Nisan 2020 - 14:31 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.
Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, toplum olarak nice zorlukların üstesinden milli dayanışma, birlik ve beraberlikle gelindiğini belirterek, “Yeni tip Koronavirüs salgınının üstesinden de hep birlikte geleceğimize olan inancımız tamdır. Bu kapsamda, çok değerli Adana halkımızın iyilikseverleri de gönüllere dokunacaktır. Haydi Adana” çağrısında bulundu.
 
Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından   “Biz Bize Yeteriz”  sloganı ile başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’nın önemine dikkati çekerek, “Bireyleri millî çıkarlar etrafında birleştiren, ferdin kendisinde ve mensup olduğu millette öz güvenin oluşmasını sağlayan bir duygu olan Milli birlik ile aşamayacağımız engel yoktur” dedi.
 
Milli birlik ve beraberliğin, toplumun bütün bireylerini aynı amaç etrafında birleştirdiğini vurgulayan Saygılı, şöyle devam etti:
 
“Bu birlik ve beraberliğimizle Kovid-19’a teslim olmayacağız.  Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Bu virüsten etkilenen dar gelirli vatandaşlarımızın sofralarına aş ve ekmek olarak dönecek olan bu kampanya ile toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini vereceğiz.”
 
Önce Çİn’de ortaya çıkan ve ardından tüm dünyayı saran Koronavirüs Kovit 19 ile mücadele ile aldığı önlemlerde Türkiye’nin Avrupa ülkelerini geride  bıraktığına dikkati çeken Ramazan Saygılı, “Toplumumuzun da büyük bir bölümü evde kalarak hem kendi sağlığına hem ailesi ve çevresindeki tüm bireylerin sağlığı ile sosyal sorumluluğa verdiği önemi gösterdi” ifadelerine yer verdi.