HAYAT SENSİN, SEÇİM SENİN. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

HAYAT SENSİN, SEÇİM SENİN.

Bu haber 18 Ağustos 2022 - 12:18 'de eklendi ve 262 views kez görüntülendi.

Kime ne kadar neyi feda ediyoruz?

Üzerine arada düşünmek lazım.

Bazen sanarız ki biz karşımızdaki için çok şey yaptıkça, karşımızdakinin her isteğine “evet” dedikçe, çok değer göreceğimizi bekleriz. Ve sonuç genel de öyle olmaz.

Fedakarlığı  dozunu kaçırmak, karşımızdakine hizmetkar olmak, özgürlüğümüzü ona teslim etmektir çoğu zaman. Ve verdiklerinizi bir gün vermezseniz hemen eleştiriyle karşılaşırsınız.

Yani dostum sen kendini, önceliklerini  bırakıp  başkalarına değer vermenin dozunu kaçırdığında, kendinden feda etmeye başlarsın. Kendine sen değer vermedikçe “hayır” demeyi öğrenmedikçe, her gün biraz daha tükenirsin.

Kendi üzerinde hiçbir hakimiyetin yokmuş gibi yaşamayı alışkanlık haline getirme. Sana, kendinden başka kimse yardım edemiyor. Kimse bir başkası çin bu yolu yürüyemiyor. Herkes kendi yolunun yolcusu, herkes kendi hayatının kılavuzu ve kaptanı. Yolculuğuna başladığın yer ile yolculuğunu tamamlayacağın yer aynı yer olacak. Sadece bir çember çizmiş olacaksın..

Dinle!

Sen bunları yapmasan da değerlisin. “Hayır” demekle kötü bir insan olmazsın, sınırlarını değerlerini karşıya göstermiş olursun.

Sevgiyi anlama biçimi ile ilgili en iyi şey, kendini bütün hissetmek için başkasına ihtiyaç duymamandır. Sevgi bulmaya, başkalarının seni nasıl gördüğüne veya başkalarının kendi ihtiyaçları ve bağımlılıklarına dayanarak nasıl davrandıklarına bağımlı olmazsın. Bu, öz saygında, kişisel gelişimde ve kendi değerlerinin keşfedilmesinde önemli bir egzersizi tamamlamayı gerektirir, çünkü yalnızca kendini tanıdığın zaman kendini sevebilirsin.

Kendini bulmak için asla geç değildir. Bir partner bulamasan ya da bulunduğun ilişkiden memnun değilsen bile, kendini bulmak, aşkı başka yerlerde aramak yerine kendi içinde geliştirmek için asla geç değildir.

Hadi hatırla şimdi sen “feda” ettin, onlar “kâr” ettiler, en yakınların bile..

Şimdi sen kendine ve önceliklerine kıymet ver, zamanını, enerjini, gücünü kendin için de önemse. Bugün kendi zamanını yönet, bedenini dinlendir ve isteyipte uzun zamandır yapmadığın bir şey yap. İşte o zaman farklılaşacak. Seni ilkin suçlayacaklar ve sonra senin de sınırlarını öğrenecekler.

Denemeye değmez mi?  Sonsuza kadar paspas olmak tükenmek mi? 😉Ayağa kalkıp “hayır” demeyi öğrenmek, saygınlık kazanmak mı ?

Seçimin ne ?

Psk. Nermin Uğurbaşçiçekneronom0852@gmail.com