Güvenlik toplantısı gerçekleştirildi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Güvenlik toplantısı gerçekleştirildi

Bu haber 05 Mart 2019 - 17:08 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Üniversite öğrencilerinin rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda öğrenim görmeleri amacıyla düzenlenen güvenlik toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile ilgili diğer yetkililerin katıldığı toplantıda, üniversite öğrencilerinin öğrenimlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeleri amacıyla alınacak güvenlik tedbirleri değerlendirildi.

Toplantıda kısa bir açıklama yapan Vali Demirtaş, güvenlik açısından hiçbir sorun yaşanmaması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını belirterek tüm öğrencilere ve akademisyenlere başarılar dilediğini ifade etti.

Öğrencilerin yoğun olarak kaldığı özel yurtların bulunduğu güzergahlarda yeterli aydınlatmanın sağlanması, bölücü faaliyetlerin takibine imkan verecek şekilde istihbari faaliyetlere ağırlık verilmesi, narkotim faaliyetlerinin planlanması ve devriye sayısının arttırılması,  üniversite yerleşkesinde ve binalarının girişlerindeki güvenlik kontrollerinin arttırılmasının sağlanması, terör ve uyuşturucu ile mücadele edilmesi kapsamında etkin iş birliği ve koordinasyonun sağlanması” konularının ayrıntılarıyla ele alındığı toplantı yapılan çeşitli görüş alışverişinin ardından sona erdi.