Gülden Sarıkcı ve ekibinden farkındalık | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Gülden Sarıkcı ve ekibinden farkındalık

Bu haber 19 Nisan 2021 - 11:09 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

oyuncusu Gülden Sarıkcı kendisinin yazdığı deneysel çocuk tiyatro oyunuyla gündeme damga vurdu. Yüreğir Kültür Merkezi’nde virüs ile korona adlı deneysel tiyatro oyunu üç müzisyen ve beş oyuncu ile oynandı. Oyunda Doktor rolünü Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Uzmanı Doktor Cem Keskin oynadı. Tiyatro oyuncusu Gülden Sarıkcı gazetemize sergiledikleri tiyatro oyunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLARA ŞİFA OLMAK İSTEDİK

Sarıkcı, “Miniklerin ve genç yeteneklerin sahnelediği, salgından ve virüslerden nasıl korunulması gerektiğini anlatan oyunumuza gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduk. Dekorlarımız geri dönüşüm ürünleriyle tasarladım ve müzik seçimini ise çocuklara şifa olan müzik makamlarından seçerek bu oyunda çocuklara her yönden şifa olmak istedik” diye konuştu.

DESTEK BEKLEMEK EN BÜYÜK HAKKIMIZ

Sosyal sorumluluk projeleri de hazırlayıp sunan ve özellikle yaptığı projelerde anlaşılamamaktan kaynaklı zorluk çektiğini ifade eden Gülden Sarıkcı, “Belediyelerimizin katkı sunmaları için defalarca konuştuk. Sağ olsun özellikle bizlere yardımcı oldu. Biz farkındalık yaratmak adına yola çıktık ve yaptığımız her işin mutlaka zorluğu vardır ama destek beklemek de bizim en büyük hakkımız” dedi.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN