GÜLBAHÇESİ PARKI’NA COŞKUSU AÇILIŞ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GÜLBAHÇESİ PARKI’NA COŞKUSU AÇILIŞ

Bu haber 22 Ocak 2023 - 15:41 'de eklendi ve 232 views kez görüntülendi.

Belediyesi'nin Gülbahçesi Mahallesinde yapımını tamamladığı 4 No'lu Çocuk Parkı, yüzlerce çocuğun mutluluklarını “Akif Başkan” sloganları atarak haykırdığı coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Çocukların park coşkusundan, kadınların törenine ilgisinden dolayı duygulanan Başkan Akay, “Yapılan küçücük bir hizmet için bile bu derece önem veriyorsanız, bu derece buna inanıyorsanız gerçekten sizler için çok şeyler yapmamız lazım” dedi. Akay, konuşmasında Gülbahçesi Mahallesine iki spor tesisinin de müjdesini verdi.

Gülbahçesi 4 Nolu Çocuk Parkı'nın açılış töreni CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, Kadın Kolları Başkanı Dilek Özcan, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Hüseyin Solmaz, belediye ürokratları, büyük çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR SEVİNCİNİ OYUN ALANLARINDA YAŞADI

Açılış saati öncesinde parkı dolduran yüzlerce çocuk, karne sevincini parktaki oyun alanlarında yaşadı.

“SİZLER ÇOK ŞEYE LAYIKSINIZ”

Hizmete açılan parkın küçük bir hizmet olmasına karşın, mahalle sakinlerinin gösterdiği ilginin ve coşkunun çok anlamlı ve değerli olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Gerçekten sizler çok şeye layıksınız. Yapılan küçücük bir hizmet için bile bu derece önem veriyorsanız, bu derece buna inanıyorsanız gerçekten sizler için çok şeyler yapmamız lazım bizlerin. Sizlerdeki bu coşkuyu gördükten sonra, sizlerdeki en ufak bir hizmetteki sevinci gördükçe, bizim işimiz gerçekten zorlaşacak. Bundan sonraki süreçte, mutlaka ve mutlaka sizlerin taleplerini daha çok dinleyeceğiz, sizlere daha çok ulaşacağız” dedi.

ÇOCUKLARDAN “AKİF BAŞKAN” SLOGANLARI

Park ve tören alanını dolduran yüzlerce çocuk sevinçlerini, “Akif Başkan” sloganları atarak gösterirken, Başkan Akay, Seyhan Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışının odağında kadınların ve çocukların olduğuna işaret etti. Akay, “Önümüzdeki dönemlerde burada işbirliği içerisinde, daha fazla beraber olacağız, özellikle çocuklarımız için. Bir park yapmak mesele değil. Bizim belediye olarak, bizim yöneticiler olarak burada bu coşkuyu yaşayan çocuklara daha fazla hizmet etme mecburiyetimiz var” diyerek Gülbahçesi Mahallesi'ne iki ayrı spor tesisinin de müjdesini verdi.

“SİZE HİZMET İİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Yapımı planlanan spor tesislerinin daha erken hizmete alınabilmesi için çalışacaklarını kaydeden Başkan Akay, “Sizler her şeye layıksınız. Bunları elbette yapacağız. Bizlerle temas etmekten kaçınmayın. İhtiyaçlarınızı bize mutlaka, hiç çekinmeden söyleyin. Bunları gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağımızdan da emin olun” şeklinde konuştu.

Başkan Akay, konuşmasının ardından CHP Seyhan İlçe Örgütü başkanları, yöneticileri ve mahalle sakinleriyle birlikte parkın kurdelesini keserek parkı hizmete açtı.