GIDA SEKTÖRÜNÜN ÇUKUROVA BULUŞMASI SONA ERDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GIDA SEKTÖRÜNÜN ÇUKUROVA BULUŞMASI SONA ERDİ

Bu haber 30 Nisan 2019 - 10:51 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası,  Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Adana Organize Sanayi Bölgesi,Türkiye Aşçılar Federasyonu ( TAFED ), Adana Gıda Toptancıları Derneği, Çukurova Fuarcılık Anonim Şirketi ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan GURME 2019 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 25–28 Nisan 2019 tarihleri arasında 11. kez TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Yöresel gıda ürünlerinin üretim ve işleme süreçlerinde ihtiyaç duyulan yeni malzeme ve teknolojilerin topluca sergilendiği Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı yurt dışından 68’e yakın satın almacıyı ağırlayarak bölgenin gıda turizminin hareketlenmesine katkı sağladı.

Bu yıl Türkiye’nin uluslararası barkod kodu olan 869 rakamlı ürünlerle, markaların desteklenerek farkındalık oluşturmakamacıyla ‘869 Yerliyse Yeriz’ sloganıyla düzenlenen GURME 2019 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Çukurova Aşçılar Derneği’ne bağlı madalyalı aşçılar tarafından çeşitli aktiviteler, özel sunumlar ve yarışmalara 4 gün boyunca çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yaptı.

Satınalma ProfesyonelleriZirve de Buluştu

GURME 2019 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda, gıda sektörü için yeni pazarların kapılarını aralamak amacıyla TUSAYDER (Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği) iş birliği ile 27 Nisan 2019 tarihindeSatın Alma Zirvesi düzenlendi. Düzenlenen zirvede alanında uzman konuşmacılar“Satın Alma da Dijitalleşme, Satın Alma 4.0, TedarikZinciri Yönetimi ve Maliyet Düşürme Projeleri” ve “Gıda Sektöründe İnovasyon, Sürdürülebilirlik ve Gıda Etiği” konularını anlattı.