Genç Yetenekler Ödüllerini Aldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Genç Yetenekler Ödüllerini Aldı

Bu haber 15 Nisan 2019 - 14:07 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

‘4. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’ 14 Nisan Pazar günü Fulya Sanat’ta düzenlenen ödül töreniyle sonuçlandı. Yarışma organizasyonunu en başından beri destekleyen Tekzen, Türkiye’nin farklı bölgelerinden yarışmaya katılan ve kazanan yarışmacılara ödüllerini takdim etti. Ödül alan tüm yetenekler törende bir kez daha çaldıkları piyano, bateri, kanun, viyolonsel, keman, bağlama gibi farklı enstrümanlarla performanslarını sergileyerek töreni adeta müzik şölenine çevirdiler.

‘4. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’ BT Müzikevi Kurucusu Benal Tanrısever Şimşek Direktörlüğünde hobi amaçlı eğitim alan, ulusal/uluslararası konservatuar ve müzik okullarında okuyan, özel öğrenime ihtiyaçları olan genç yeteneklerin katılımıyla farklı kategorilerde gerçekleşti. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adına Uzm. Öğr. Hülya Sezen’in katılımıyla genç yeteneklere performans deneyimi, imkânı veren yarışmada, her kategori kendi içinde ayrı olarak değerlendirildi. Jürisinde Piyanist Meral Güneyman, Besteci Richard Lambert ve Sarp Özdemir’in bulunduğu yarışmanın sonuçları %60 jüri, %40 halk beğenisi ile belirlendi.

Beş kategoriden oluşan yarışmada müzikle hobi amaçlı uğraşan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin bulunduğu A-1 Kategorisi’nde, Özel Erkan Ulu Okulları’ndan Ela Demirkaya, yarı veya tam zamanlı konservatuar ve müzik okullarında okuyan, ulusal ve uluslararası müzik öğrencilerinin bulunduğu A-2 Kategorisi’nde Avrupa Koleji’nden Can Saraç, müzikle hobi amaçlı eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal genç yeteneklerin katılımcı olduğu B-1 Kategorisi’nde Dumlupınar Ortaokulu’ndan Ramazan Baysal, yarı veya tam zamanlı konservatuar ve müzik okullarında eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal ve uluslararası genç yeteneklerin katılımları kabul edilen B-2 Kategorisi’nde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan İlke Işı Tuncer ve özel öğrenme ihtiyaçları olan ulusal katılımcıların bulunduğu C Kategorisi’nde ise Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu’ndan Ceren Altun ödüllerini aldı. Yarışmada her kategorinin 1. 2. ve 3.’lerinin yanı sıra en fazla halkoyu alan katılımcılar da ödüllerini aldı. C Kategorisi’nde yarışan, özel öğrenime ihtiyaçları olan gençler müzik ile engellerin ortadan kalkabileceğini bir kez daha gösterdiler ve performanslarıyla büyük alkış topladılar. Ödül alan tüm gençler törende bir kez daha yeteneklerini sergileme şansı buldular.

Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, tüm genç yeteneklere elde ettikleri başarılarının artarak sürmesini ve eğitim hayatları boyunca yeteneklerini geliştirebilecekleri tüm imkânları değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. Tekzen olarak genç yeteneklerin kişisel gelişimlerine katkısı olan etkinlikleri desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Kızılkaya, kazanan gençlere başarılar diledi.

Yarışma ile ilgili tüm sonuçlar https://ugy-istanbul.com/finalists/4 sitesinden ulaşılabilir.

Editör Notu: Perakende sektöründe 24 yıldır aralıksız hizmet veren yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, bugün 59 ilde 138 mağazası ile faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’deki toplam +245 bin m2’lik satış alanı ile müşterileri için ferah alışveriş ortamı sunan, Romanya’da mağaza açan ilk yerli marka Tekzen, Avrupa DIY Perakende Birliği EDRA’nın Türkiye’den tek üyesidir. www.tekzen.com.tr