SEYHAN’DA TÜRKÜLER BARIŞ İÇİN SÖYLENDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SEYHAN’DA TÜRKÜLER BARIŞ İÇİN SÖYLENDİ

NURETTİN RENÇBER’DEN BARIŞ TÜRKÜLERİ

Bu haber 03 Eylül 2023 - 13:35 'de eklendi ve 190 views kez görüntülendi.

NURETTİN RENÇBER’DEN ADANALILARA TÜRKÜ ZİYAFETİ

Akif Kemal Akay yönetimindeki Seyhan Belediyesi’nin Dünya Barış Günü dolayısıyla organize ettiği konserde sahneye çıkan Türk Halk Müziğinin önemli sanatçılarından Nurettin Rençber sevilen türkülerini “barış” için seslendirdi. Konserde alanı dolduran binlerce Adanalı unutulmaz bir gece yaşadı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde bulunan Seyhan Sanat Meydanı’ndaki konser öncesinde sahne alan Rüya seslendirdiği marşlar ve türkülerle Adanalıları coşturdu.

Ünlü sanatçı Nurettin Rençber’in seslendirdiği ‘Aşk Sana Benzer’, ‘Ay Düşünce Denize’,, ‘Ezo’, ‘İçimdeki Ateş’, ‘Eski Yara’, ‘Kara Gül’ gibi eserlerle alanı dolduran binlerin coşkusu katlanarak arttı.

Konserde sahneye davet edilen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, herkesin barışa özlem duyduğunu ancak Türkiye’nin yakın çevresinde savaşların devam ettiğini anımsattı.

Bir başka türlü savaşın da devam ettiğini kaydeden Akay, “Bu savaş yoksullukla savaş, eşitsizlikle savaş, hukuksuzlukla savaş ve bizler bunun belini çok ağır ödüyoruz.Oysa bu ülke farklı bir ülke. Bu ülke 72 millete bir gözle bakılan bir ülke. Bu ülke aslanla ceylanın yan yana olduğu bir ülke. Böyle bir ülkede yıllar içinde bir lider de gelmiş ve ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ demiş. Bizler bunun özlemini yaşıyoruz ve bu özlemi giderecek sizlersiniz. Bunu unutmayın” dedi

Gece geç saatlere dek süren konserde Adanalılar Nurettin Rençber’in seslendirdiği türkülere eşlik ederek un