EYT’lilerin imza kampanyası devam ediyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

EYT’lilerin imza kampanyası devam ediyor

Bu haber 21 Ocak 2021 - 14:46 'de eklendi ve 267 views kez görüntülendi.

Ülkenin en önemli sıkıntılarından biri olan ve bir türlü çözüme ulaştırılamayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu gündemden düşmüyor…

10 MİLYON İMZAYA ULAŞACAĞIZ

2015 yılında İstanbul’da ki Dernekle başlayan ve şu an Türkiye genelinde 23 İlde dernekleri bulunan EYT’nin hedef 5 milyon imza kampanyası devam ediyor. , imza kampanyası ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunarak, “23 Derneğimizle Cumhurbaşkanlığına iletilmek üzere 5 milyon ıslak imza kampanyası başlattık.  Şu an 5 milyonu da geçmiş durumdayız, Şubat sonuna kadar imza kampanyamız devam edecek, tahminen 10 milyon imzaya ulaşacağız” dedi.

PES ETMEYECEĞİZ

Her evde bir EYT’li olduğunu söyleyen ve mağduriyetlerini ifade eden Başkan Altuntaş, “Bu mücadelede bende haksızlığa uğradım diyen herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. Hedefimiz 5 milyon imza toplamak. Vakit tüm Türkiye’deki EYT’liler bu yasa çıkana kadar vazgeçmeyeceğini, pes etmeyeceğini gösterme vaktidir” dedi.

İMZA KAMPANYAMIZA DESTEK BEKLİYORUZ

Herkesin olduğu gibi kendilerinin de bu vatanın evladı olduğunu ve insanca yaşamı herkes gibi hak ettiklerini vurgulayan EYT Adana Dernek Başkanı Uğur Altuntaş, “Yaş ve maaş mağduriyeti bu kadar şanssız bir topluluk görülmemiştir. İnsanca yaşanır bir emekli maaşı ile hayatımızı sürdürmeyecek bir duruma geldik. Sesimizin artık bir an önce duyulması adına imza kampanyamıza destek bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Altuntaş açıklamalarına şu şekilde devam etti:

EYT ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

“Pandemi çok şeyi etkiledi. Sağlımızı ve psikolojimizi de etkiledi. Biz de kendi çapımızda mücadeleye devam etmeye çalışıyoruz, ayakta kalmaya çalışıyoruz. Bu süreçte Türkiye genelinde 5 milyon imza kampanyasını başlattık. Pandemiden dolayı derneklerimizi de açamıyoruz. 5 milyon imza kampanyamız devam ediyor, bu 5 milyon imzayı Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Bu kampanya EYT’nin zor günler geçirdiğini anlatan olaydır.

BİZİM İŞİMİZ ÇOK ZOR

Pandemi ile EYT mağduriyeti daha fazla öne çıktı. İşsizlik had safhada, milyonlarca gencimiz işsizlikle mücadele ediyor. Gençler iş bulamazken bizlerin şansı hemen hemen yüzde 1 bile yok diyebiliriz. Biz hayatımızı nasıl idame ettireceğiz? Bizim de evde çoluğumuz çocuğumuz bizden bir şeyler bekliyor. Hepimizin evlenecek çocukları var. Okuyan çocuklarımızın harçlıklarını bile veremez durumdayız. Bizim işimiz çok zor”

 

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN