Efsane Başkan Çukurova’ya yakışır… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Efsane Başkan Çukurova’ya yakışır…

Bu haber 04 Şubat 2021 - 16:45 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay fark yaratmaya devam ediyor. Pozantı Belediyesi olarak sürekli başarılı projelere imza atan Başkan Çay, pandemi döneminde de durmadı. Birçok projeyi hayata geçiren Başkan Çay, Pozantılıların tüm ihtiyaçlarına cevap verme doğrultusunda çalışmalarına devam ederken çok akılcı bir yönetim şekli uyguladıklarını ve Pozantı’nın ekonomisini çok iyi yönettiklerini vurguladı.

BELEDİYECİLİK HAMLELERİYLE FARK YARATIYOR

Pozantı’da yeniliğin öncüsü, istihdam kapısı ve üreten Belediyecilik hamleleriyle fark yaratan Başkan Çay, “ Biz kendi arsamızla, kendi mülkiyetimizle, dağlardan taşlarımızı, çakıttan kumumuzu, ormandan satın aldığımız ağaçlarımızı çok doğru orantılı bir şekilde değerlendirerek üretken belediyeciliği sonuna kadar yapıyoruz. Bu konuda Pozantı’nın ekonomisini gerçekten çok iyi yönetiyoruz” diye konuştu.

OLDUKÇA İDDİALIYIZ

Şu an sadece Pozantı Belediyesi personelinin yaptığı ve halen inşaat devam eden yerleri olduğunu ifade eden Çay, “ Bu konuda oldukça iddialıyız, akıl almaz işler yapıyoruz. Çok büyük bütçeli belediyelerin bile şu an sustuğu ve beklediği, sürekli üreten bir belediyenin bu kaynaklarla nasıl ayakta durduğunu, nasıl başarılı olduğunun örneği Pozantı Belediyesi’nde Mustafa Çay’dan göreceksiniz” dedi.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay şu ifadelere yer verdi:

KINA EVİ TOPLANTI SALONU YAPIYORUZ

“Bir inşaat daha yapıyoruz, bir kına evi toplantı salonu yapıyoruz. Altına sebze ve meyve kurutma merkezi kurduk. Bu yaz faaliyete başlıyoruz, makineler geldi. Köylerin ürününü pazarlayacağız ve ciddi anlamda, ekonomik anlamda da o insanlara değer vereceğiz. Orada da 5-6 kadını istihdam edeceğiz. Sürekli çalışacaklar, paketleme yapacaklar, meyveleri kurutacaklar. Paketlerin içerisinde ihracat yapacağız, Türkiye’nin değişik yerlerine interaktif şekilde internet üzerinden kargolar göndereceğiz.

YENİLİĞİN ÖNCÜSÜYÜZ

Pozantı Belediyesi olarak yakında seri üretime başlayacağız sebze ve meyve kurutma merkezimizde değerli kursiyer kadınlarımız Halk Eğitim Müdürlüğünün değerli eğitmeni Gıda Mühendisi Sema Hocamızın önderliğinde kurslarına ve örnek ürün kurutmalarına devam ediyorlar. Pozantı’da yeniliğin öncüsü, istihdam kapısı ve üreten belediyecilik hamlemizle fark yaratıyoruz.

OTEL İŞLETMECİLİĞİNE BAŞLAYACAĞIZ

Adana’da Tekir’de yaptığımız Yaşam Parkı’nın içerisinde bir üretim dükkanı kendimize ait olacak. Ben personel şirketinin dışında belediyeye Yaşam Limited Şirketi diye ikinci bir şirket kurdum. Bu kurduğum şirket şu anda Belemedik’te ki açılan restorantların işletmesini yapıyor, şu an Belemedik’de milli parklardan bir otelin aldım, bakanlıktan onayı geldi. Şu an tadilatı devam ediyor, tadilat bittiğinde bana devir edecekler. Otel işletmeciliğine başlayacağız.”

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA TALİP

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Çukurova Belediye Başkanlığı’na da talip olduğunu söyledi. Akıl almaz işlere imza atan Başkan Çay, Çukurova için önemli projelerle hizmetlerini sürdürmek istediğini belirtti. Pozantı’nın başarılı başkanı Çay, “Kısmet olursa Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Çukurova Belediye başkanlığını istiyorum. Bu ilçe için önemli projelerim var” dedi.