DSP Adana’dan Kozan çıkartması… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

DSP Adana’dan Kozan çıkartması…

Bu haber 07 Nisan 2022 - 14:36 'de eklendi ve 559 views kez görüntülendi.

Demokratik Sol Parti İl Yönetimi, ilçe yönetimleri ve Parti Meclis Üyesi Hakan Buldu DSP Kozan İlçe Başkanı Hüseyin Avni Kılınç’ı ziyaret ederek ilçeyle ilgili bilgiler aldı. DSP Adana İl Başkanı Erhan Saltuk ile beraber Kozan esnafını gezen Başkan Hüseyin Avni Kılınç, esnafın dertlerini dinledi.

Esnafın sıkıntılarını dinleyen Başkan Saltuk, “ Er geç hak yerini bulacak, bu düzen son bulacak. Hakkın ve halkın yanında daima DSP vardır, DSP bu ülkenin bel kemiğidir, halkın gerçek partisidir. Tüm sıkıntılar bitecek, DSP iktidara gelecek” diye konuştu.

Kozan İlçe Başkanı Hüseyin Avni Kılınç gazetemize açıklamalarda bulunarak, partisi ve ilçe hakkında bilgiler verdi.

EN AZ BİR TANE MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK OY POTANSİYELİM VAR.

“Ben Antalya Aksekili’yim. Matematik öğretmenliği yaptım. Adana, Kozan, ondan sonra Saimbeyli, bu bölgelerde, Konya’da görev yaptım. Bülent Ecevit’in zamanında üniversiteyi gittim. Ben o zamanlardan beri Atatürk kimliğimle bu Kozan bölgesinde Atatürkçü insanlar yetiştirdim. Bu sene dört yüz kişiye özel ders veriyorum.  Adana Bölgesi’ndeki bütün teşkilatların sorumlusu olmak istiyorum. Aynı zamanda parti meclisine girip genel başkanımla birlikte il başkanınla beraber yürümek istiyorum. Bu bölgede inşallah belediye başkan adayı çıkaracağız. Burada en az bir tane milletvekili çıkaracak benim oy potansiyelim var.

DSP’Yİ İKTİDARA BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ

Seçimin Kasım ayında olacağına adım gibi inanıyorum. Kasım ayında seçim var. Ben bunu dışarıdan iyi görürüm. Oy oranlarını da iyi bilirim. Evet, İnşallah sizler de sizlerin de yardımıyla DSP’yi iktidara birlikte taşıyacağız.  Bu memlekette çok şeyler gördük. Mesela diplomalı olan insanlar işe giremiyor. Biz liyakatlı işi bilenleri işe alacağız. İnsan kayırımı değil,  işte ülkeye bir kişinin ne hale getirdiğini siz de biliyorsunuz. Onları zaten direkt olarak gazeteye yazın, okunsun.

BÜTÜN TOPLUM SÖZ SAHİBİ OLACAK

Atatürk’ün yaptığı gibi topluma güzel bir önce kendi yönetimimizi kuracağız. Toplumda danışma meclisleri oluşturacağız. Bütün toplum söz sahibi olacak. Bütün her şeyi satarak ben bilirim demek ne hale getirdi memleketi. Atatürk kendi başına hiçbir şey yapmamış yani. Tabii ki. Biz de burada Atatürk’ün milletleriyiz. Atatürk öldüyse burada ben varım. Adana’da siz varsınız. Atatürk’ün düşünceleri ve fikirleri doğrultusunda  biz bunları inşallah beraber gerçekleştireceğiz. Bizim öğretmenlik hayatımızda hiç kimseden bir lira almışlığımız yok. Hiçbir kimseden talebimiz de yok. Herkesin de evine girip çıkıyoruz. Herkes bana canını, eşini, namusunu, her şeyini güvendi. Ben burada bu güvenliği nasıl kazandım? Atatürk’ün sayesinde.

BENİM YOLUM ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Benim yolum Atatürk’ün yolu. Aynı zamanda biz Allah’a inanan da insanlarız. Namazımızı da kılıyoruz. Öyle yok solcular namaz kılmaz, yolcular kafir olur. Böyle bir şey yok Türkiye’de. Ben Müslüman’ım deyip de kendileri Müslüman olmadıkları halde onun bunun parasını çalarlar. Mecliste hocalar da vardı. Atatürk imamları herkesten daha fazla değer veriyordu. Biz bunu açıklıyoruz. Yani şimdi bizim yapacağımız teşkilatlarımızın içerisinde hiç para yiyen adam ben yanıma yaklaştırmam. Düz olacak.

TÜRKİYE’NİN ATATÜRK İKTİDARINI İHTİYACI VAR

Biz topluma vereceğiz. Yani siyaseti başka bir amaç için değil, sadece halk için yapıyoruz biz. Kendimize menfaat biriktirecek olsak, bizim her şeyimiz var. Menfaat öğretmenlikten beklemedik ki. Siyasetten bekleyeceğiz. Türkiye şu anda niye bu kadar borç altında Türkiye’nin denizi var, ırmağı var. Her şeyi var. Vergi de veriyoruz. Niye biz borçluyuz acaba? Niye bağımlıyız? Yönetim yok ondan. Şimdi Demokratik Sol Parti Ecevit’in Kıbrıs’ı yaptığı çıkarmada Ecevit kendisine bir dönüm toprak aldı mı? Kaç tane para çalmayan başkan var? İnönü, Ecevit. Atatürk. Başka var mı? Diğerleri hepsi para çalıyor. Doğru değil mi? Biz siyaseti birinden para çalmak için yapmayacağız ki. Biz siyaseti sizin evlatlarınız işe gitsin. Adamın yaşı gelmiş yetmiş yaşında hakimlik yapıyor. Elli beş yaşında, ayrıl diğeri gelsin. Değil mi yani? Bizim amacımız bunlar yani. Siz bunları belirtirseniz, inşallah Adana’da da yükselecek. Şimdi Türkiye’nin Atatürk iktidarına ihtiyacı var.

DEMOKRATİK SİSTEME GERİ DÖNECEĞİZ

İktidarı bir de biz demokratik sisteme geri döneceğiz. Atatürk kurduğu sistemi biz bozduk yani. Evet. Bütün bunların sebebi Atatürk’ün sisteminin bozulmasıdır. Satılmasıdır. Atatürk önce Ankara’nın yolunu yapmadan önce fabrika kurdu. Sonra yol yaptı. Bütün her şeyi satarsan, bilgisine bağımlı kalırsak nereden geçineceğiz? On beş milyona yakın Suriyeli halktan mülteci var. Nasıl besleyecekler bunu? Sanki onlara iyilik mi yaptılar? Herkesten çok çöp topluyorlar. Suriyeliler ne yapıyor? Sırtınınkini bir metre. Ne yapıyor? Yaptığı bir şey var mı? Varsa siz de burada yaşıyorsunuz.

Kozan’ı karış karış gezen DSP’liler daha sonra yemekte bir araya gelerek Kozan ilçesindeki durum hakkında istişarelerde bulundu.

 

 

 

 

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg