DEMİRTAŞ: SANAYİ BÖLGESİ'NDE İNCELEMEDE BULUNDU.. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

DEMİRTAŞ: SANAYİ BÖLGESİ’NDE İNCELEMEDE BULUNDU..

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 19:06 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Vali Mamut Demirtaş, Karataş ilçesinin Bebeli köyünde bulunan Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

İnceleme ziyareti sırasında; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Karataş Kaymakam Vekili Asalet Karabulut, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de hazır bulundu.

Vali Demirtaş, Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği incelemeler sırasında yetkililerden çalışmalarda gelinen aşama hakkında detaylı bilgiler aldı.

Karşılıklı görüş alışverişi yapılmasının ardından bir değerlendirme yapan Vali Demirtaş; Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hayata geçtiğinde Adana’da katma değeri yüksek ürünler yetiştirileceğini, ildeki istihdamın artacağını, OSB’nin ilçede ve ilde ekonomik bakımdan birçok olumlu etkisinin olacağını belirterek ‘‘Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum.’’ dedi.

İlçeye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında köy sakinleriyle de bir araya gelen Vali Demirtaş, köylülere Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler verip köylülerle bir süre sohbet etmesinin ardından  vatandaşların talep ve beklentilerini dinleyerek dile getirilen hususların takipçisi olacağını belirtti.