"Çukurova'da bu iş bitmiş" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Çukurova’da bu iş bitmiş”

Bu haber 14 Mart 2019 - 17:00 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Adana’ya gelerek seçim çalışmalarına katılan CHP PM Üyesi Hakkı Süha Okay, Çukurovalıların Başkan Soner Çetin’e gösterdiği ilgiden çok etkilendi. Okay, “30 yıldır siyasetin içindeyim bu kadar sevilen bir belediye başkanı görmedim. Çukurova’da bu iş bitmiş. Soner Çetin’in yüzde 70 oy oranını geçeceğine inanıyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Hakkı Süha Okay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in vatandaşlardan gördüğü ilgi karşısında, “Çukurova’da bu iş bitmiş” ifadesini kullandı.

Hakkı Süha Okay, Yurt Mahallesi’nde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in katıldığı mahalle toplantısında konuştu. Binlerce mahalle sakininin katılması dolayısıyla büyük bir mitinge dönüşen toplantıya ayrıca CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Müzeyyen Şevkin, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici de katıldı.

Konuşmasında Soner Çetin’den övgüyle söz eden Hakkı Süha Okay, “Bugün Çukurova’daydım. Gördüm ki Başkan Soner Çetin Çukurova’da çok seviliyor. Çukurova’da bu iş bitmiş” dedi.

Çukurova’yı “Adana’nın Çankaya’sı” olarak tanımlayan Okay, “Soner Başkan hedefini yüzde 70 olarak belirlemiş. Ama görüyorum ki yüzde 70’i de aşacak. Çukurova Soner Başkan’la devam edecek” şeklinde konuştu.