Çukurova Üniversitesi İle İl Sağlık Müdürlüğü Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Çukurova Üniversitesi İle İl Sağlık Müdürlüğü Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı

Bu haber 04 Mart 2022 - 11:40 'de eklendi ve 112 views kez görüntülendi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ile Sağlık İl Müdürlüğü arasında, Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi Programı’nda öğrenim gören öğrencilere yönelik Mesleki Eğitim Uygulama Protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ile İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar katıldı.

Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi Programı’nda öğrenim gören öğrencilerin mesleki bilgi, beceri, tutum ve davranışlarını geliştirmeleri ve iş hayatına uyumlarını gerçek hizmet ortamında geliştirmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokolün, mesleki eğitim uygulamalarını Adana İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık kurumlarında öğretim elemanları, hekim, fizyoterapist, hemşire ve öğrenci grubu ile eğitim almalarını sağlamaya yönelik olduğu bildirildi.

Protokolü Çukurova Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Adana İl Sağlık Müdürlüğü adına ise Sağlık İl Müdürü Dr. Halil Nacar İmzaladı.