ÇÜ Devlet Konservatuvarına Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Oryantasyon Düzenlendi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇÜ Devlet Konservatuvarına Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Oryantasyon Düzenlendi

Bu haber 17 Ekim 2022 - 16:13 'de eklendi ve 161 views kez görüntülendi.

Çukurova Üniversitesi 2022-2023 Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla üniversiteye bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler çin Devlet Konservatuvarı tarafından oryantasyon toplantısı düzenlendi.

 

Oryantasyon haftası kapsamında ÇÜ Devlet Konservatuvarı 1. sııf öğrencilerine, Müdür Prof. Ülviyye Güler ve Eğitim-Öğretimden sorumlu olan Konservatuvar Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İsmail Dikilitaş tarafından okul hakkında bilgiler verildi. Toplantıya aynı zamanda tüm ana sanat dalları başkanları da katılarak alanlarıyla ilgili öğrencilerle bilgi paylaşımında bulundu.

 

Konservatuvar ortaokul-lise müdür ve müdür yardımcıları ise öğrencilere ortaokul ve lise eğitimi hakkında bilgiler verdi. Oryantasyon Koordinatörü Öğr. Gör. Sibel Akyürek öğrencilere yönelik hazırladığı sunumda, Çukurova Üniversitesi hakkında ve öğrencilerin yararlanabileceği olanaklarla ilgili genel bilgilendirme yaptı.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ulviye Güler toplantının amacının öğrencilerin farkındalığını artırmak, kampüs ve kampüs olanakları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

 

Oryantasyon toplantısı Devlet Konservatuvarı 1. sınıf öğrencilerinin sorularının cevaplanması, ikram ve birlikte anı fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.