ÇÜ Balcalı kampüsünde geliştirme projelerine hız veriliyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇÜ Balcalı kampüsünde geliştirme projelerine hız veriliyor

Bu haber 21 Aralık 2021 - 10:29 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsünde geliştirme projelerine hız veriyor. Bu kapsamda yapılan yenileme çalışmalarından biri olan ve yemek erişim süresini azaltmaya yönelik Merkezi Kafeterya’nın öğrenci girişinde tadilatı devam eden inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Kampüs içerisinde yılların verdiği alt ve üst yapı deformasyonlarını tespit ederek çözüm için çalışmaları başlatan Rektör Prof. Dr. Tuncel, 60 bin öğrenci nüfusuna hizmet vermekte zorlanan merkezi kafeteryanın öğrenci girişinde değişime giderek, öğrencilerin yemeğe ulaşım süresinin azaltılması amacıyla yemekhaneye ikinci bir kapı ve merdiven inşa ettirdi.

İnşaat Süreci Son Aşamada

İnşaat alanında değişik zamanlarda incelemelerde bulunan bugün yine inşaat alanındaydı. Yapımı son aşamaya gelen alanda yetkililerden son durum hakkında bilgi alan Prof. Dr. Tuncel, “Eşsiz kampüs alanımızın fiziki alt ve üst yapılarını yeniden düzenleyerek günümüz şartlarına göre hizmet verecek duruma getirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin hizmet aldığı merkezi kafeteryamızın giriş kapısı mevcut öğrenci sayımıza hizmet verme konusunda yetersiz kalıyordu. Bu kapsamda yaptığımız çalışmayla öğrencilerimizin yemeğe erişim süresi daha da azalacak. Hem öğrencilerimizin hem de akademik ve idari personelimizin kampüs hayatında zorluk yaşamaması adına bir takım dokunuşlar yaparak mevcut kapasiteye ve güncel şartlara   daha uyumlu bir kampüsü hayata geçirmeyi hedefliyoruz.” dedi.