ÇOCUĞUMA DOKUNMA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇOCUĞUMA DOKUNMA

Bu haber 21 Temmuz 2022 - 15:16 'de eklendi ve 144 views kez görüntülendi.

Hani komplo teorileri yazıyorum, moral bozuyorum ya..Bakmayın siz bana. Ama gerçeklere de kapatmayın gözlerinizi! Türkiye’de 170 binin üzerinde kayıp çocuk var ve kaçırılma vakaları 3 kat artmış durumda.

Niye!?

Şu gerçeği bir kabullenelim. Artık “kadın” cazip gelmiyor, bir çocuk bedeni kadar..

Böyle sapkınlar sardı dört bir yanımızı. Kuran’daki “nesli ifsad edecekler” ayeti, artık gerçekleşti.

İnsanlar artık cinsellikte sınır tanımıyor, tatmin olmuyor. Şimdi açık açık konuşacağım, kimse beni ayıplamasın. Çünkü kız evladları olan bir anne ciğeriyle yazıyorum bunları.

Şuan dünyada ki pornografik sektör dahi kadın üzerinden değil, çocuk ve ensest ilişkiler üzerinden yürüyor…. Bu kıvama yıllardır gelindi zaten.. Toplum çocuğa “cinsel bir obje” gözüyle bakma kıvamına geldi! Bugün ise bir eşya satarcasına çocuk satıyor olmaları artık gayet normal.

ÇÜNKÜ ALICISI VAR!

Kimse senin çocuğuna aynı gözle bakmıyor artık! Yedirdikleriyle, içirdikleriyle, enjekte ettikleriyle sapık toplumlar oluşturdular. Artık herkes hedeftedir. Kimseye güvenmeyin, çocuk emanet etmeyin, resimlerini internete yüklemeyin!

İnanın biraz bahsetsem uykularınız kaçar! Bu çocukların ölmeden evvel kendi çığlıklarından kulak zarları patlıyor, nefes alamadıklarından ciğerleri parçalanıyor ANLATABİLİYOR MUYUM!

Artık durum öylesine normalleşti ki, internet sitelerinden pazarlanır oldu çocuklarımız. Şimdi sabaha kadar yazsak ne olur ki?

Bir “PARDON” der, her şeyi iki güne unuttururlar..

Her zaman diyorum..

Bu asrın firavunları, geçmiş firavunlardan daha zalim, daha acımasız! Ve bize düşen Musa Aleyhisselam’ın annesi olmak! Sandıklarda saklamak yavrularımızı!

Yapacak başka hiçbir şeyimiz yok.. Rabbim, bizi ve neslimizi koru!

Ahir zamanın dehşetli imtihanlarına tutulduk, biz emanetlerinin emanetçisiyiz, onları koru Ya Rabbi!.

Kanımızla, canımızla mücadele edeceğiz. Bu sapıkların şeytanı, bizim ise Rabbimiz var!

Onlara hiçbir yavrumuzu yedirmeyeceğiz.. Bunun için bilinç lazım, sorgulayan bir beyin lazım.

Ne olur bıkmadan, usanmadan anlatın çevrenize bu tuzakları.

Çocuğunuzu cinsel istismardan korumak için;

 

Çocukla sıcak, açık ve güven dolu etkili bir iletişiminiz olsun. Çocuğun bakımını bir başkasına devrederken, ne kadar tanıdık ve güvenilir biri bile olsa tedbiri elden bırakmayın. Aşağıdaki basit güvenlik mesajlarını cinsel unsurlara odaklanmadan, sakin ve kontrollü biçimde çocuğunuza iletin.

Tanıdığımız biri olsa bile, biri seni evine davet ederse mutlaka bize haber vermelisin. Birinin sana vereceği şeker, oyuncak gibi hediyeleri bizden habersiz kabul etmemelisin. Anne babadan izinsiz hiçbir yere gitmemelisin. Vücudun sana aittir ve onu korumak senin hakkındır.

Tanıdığımız biri bile olsa kimse sen istemeden seni öpme, kucaklama, sarılma, dokunma hakkına sahip değildir. Seni rahatsız eden, korkutan, üzen her davranışı bize anlatmalısın. Kalabalık bir yerde seni rahatsız eden ya da korkutan biri olursa çığlık atıp, oradan uzaklaşmaya çalışmalısın.

Dudaklarımız, göğüslerimiz, popomuz, bacak aramız vücudumuzun özel bölgeleri olup, buralara bakmaya ve dokunmaya anne dışında kimsenin hakkı yoktur. Böyle bir istekle karşılaşırsan kimseye izin vermemelisin.

Çocuğun istismarı ile ilgili önemli noktaları şöyle özetleyebiliriz.

İstismarcı anne babalar genelde duygularını kontrol edemeyen, katı, sosyal ilişkileri ve iletişim yetenekleri zayıf, tatminsiz, bireysel memnuniyetlerini her şeyin üstünde tutan, benmerkezci kişilerdir.

Çocuğa istismarda bulunan kişiler yoğun aşağılık duygularına sahip, kendilerini değersiz ve sevilmeyen olarak gören bireylerdir. Bu kişiler dürtüsel hareket eder ve kendilerini yönetemezler. Sorunlardan kaçarak, hazza yönelik yaşamayı tercih ederler. Ev içi şiddete maruz kalan çocuğun istismarcı olma riski yükselmektedir.

Mutsuz çocukluk geçirmiş, çocukluğunda istismara uğramış, alkol veya madde bağımlısı, kaygı düzeyi yüksek, depresyon ve kişilik bozukluğu gibi ruhsal sorunları olan anne ve babası arasında şiddetli geçimsizlik ya da tek ebeveynle yaşamış kişilerde istismarcı olma riski daha yüksektir.

Yoksulluk ve işsizliğin yoğun olduğu toplumlarda çocuğa şiddet ve istismar artmaktadır. İstismara uğrayan çocuklarda savunma mekanizması olarak çoğul kişilik gelişebilmekte, bu durum yetişkinlik dönemine kadar devam edebilmektedir. İstismar vakalarının %70’ inde fail tanıdık biridir.

Cinsel istismar vakalarının yarısı aile içindedir. %20-25 olgu ise ensesttir. Tüm toplumlarda çocuklukta cinsel istismar oranı %2,5’ tur. En riskli yaş grubu 5-12 yaşları arasıdır. İstismar %70 kızlara olmaktadır. Artık Deccalizme doğru sürüklenen bu dünyada, hür zihniyle düşünen son nesiliz..

Safları sıklaştırın…

Psk. Nermin Uğurbaşçiçekneronom0852@gmail.com