CKD 23 Nisan için 13 ayrı video yayımladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CKD 23 Nisan için 13 ayrı video yayımladı

Bu haber 21 Nisan 2020 - 16:51 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

CKD 23 Nisan için 13 ayrı video yayımladı Cumhuriyet Kadınları Derneği, 23 Nisan’ın 100 Yıl Dönümü kutlamaları için, sosyal medyada, içinde tüm Türkiye’den çocuk görüntülerinin de bulunduğu 13 video ile yurttaşları saat 21’de İstiklal Marşı okumaya davet etti.

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 100. Yıl Dönümü olan, bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı heyecanını sosyal medyaya servis ettiği 13 ayrı video ile yükseltti. CKD Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanacak olan Bayram için, bir süredir CKD’nin Türkiye çapındaki 81 şubesi ve Ankara’daki Genel Merkezi’nin, “evde bayram” hazırlıklarını sürdürdüğü belirtildi. Bunun için öncelikle, 84 şubeden nostaljik 23 Nisan görüntüleri ile, “İstiklal Marşı, Atatürk ve 23 Nisan” temalı çocuk videoları istendiği belirtilen açıklamada, Genel Merkez’e ulaşan 132 çocuk videosunun 10 videoda derlendiği, tüm nostaljik fotoğrafların ise tek bir videoda birleştirildiği belirtildi.

Derneğin paylaşılan bir diğer videosunda ise Genel Başkan Prof. Dr. Tülin Oygür başta olmak üzere, 13 CKD yöneticisi, 23 Nisan günü saat 21.00’de tüm yurttaşlarımızı, evlerinin balkonlarından İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyor. CKD’nin resmi Facebook, Twitter ve Instagram hesapları üzerinde paylaşılan videolar, ayrıca aşağıdaki youtube linkleri üzerinden de izlenebiliyor.