CHP'li Bulut: Hekimlerin Yakasından Elinizi Çekin | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP’li Bulut: Hekimlerin Yakasından Elinizi Çekin

Bu haber 25 Kasım 2018 - 11:52 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

CHP Milletvekili , Adana Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezinde aile hekim olarak görev yapan Doktor Yaşar Ulutaş’ın aile hekimliği sözleşmesinin feshedilmesine sert tepki gösterdi. Bulut, “”Aklı evvel sopalık hekimler” diye haksız bir şekilde hedef gösterdiğiniz hekimlerin yakasından elinizi çekin” dedi

CHP , TBMM Genel Kurul’da iktidarın “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” açıklaması yapan hekimlere yönelik öfkesinin devam ettiğini söyledi. Evrensel değerleri savunan hekimlerin gözaltına alındığını, disiplin soruşturulmasına maruz bırakıldığını, sonra da kamudan dışlandığımı bildirdi.

KABUL EDİLEMEZ

CHP’li Bulut, Adana Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” bildirgesine imza atan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyinin 11 üyesi içerisinde yer alan Doktor Yaşar Ulutaş’ın aile hekimliği sözleşmesinin feshedilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

HEKİMLERİN YAKASINDAN ELİNİZİ ÇEKİN

Bugüne kadar hiçbir iktidarın kendisinden farklı düşünen insanların hekimlik mesleğini yapmasına engel olmadığını söyleyen Bulut, “Çünkü her hekim ideolojisini bir kenara bırakıp ettiği yemine sadık olarak mesleğini yapmaktadır. Halktan yana taleplerini savunan, ettikleri yemin ve meslek etiği gereği insani değerlere sahip çıkan hekimlere yönelik bu tutum kaygı ve utanç vericidir. “Aklı evvel sopalık hekimler” diye haksız bir şekilde hedef gösterdiğiniz hekimlerin yakasından elinizi çekin” dedi.