CHP'li Bulut, Aday Belirleme Çalışmaları İçin Antalya'daydı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP’li Bulut, Aday Belirleme Çalışmaları İçin Antalya’daydı

Bu haber 30 Kasım 2018 - 9:05 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için aday belirleme çalışması kapsamında ’daydı. Bulut, CHP Heyeti ile birlikte ’da il ve ilçe örgütleri, aday adayları, STK ve meslek odaları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP yerel seçimler öncesinde Türkiye’nin dört bir yanında belediye başkan adaylarını belirlemek için ince eleyip sık dokuyor. CHP Genel Merkezin görevlendirmesiyle Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, , , , , , Antalya’nın nabzını tuttu.

ANTALYA’YI KARIŞ KARIŞ GEZDİLER

Antalya İl Başkanlığı’nda il ve ilçe örgütleriyle bir araya gelen,  aday adayları ile mülakat yapan CHP heyeti iki gün süren çalışmalar boyunca Antalya’yı karış karış gezdi. CHP’li Bulut, Gaytancıoğlu ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Antalya Barosu, Tabipler Odası, İnşaat Mühendisleri ve Elektrik Mühendisleri odalarını ziyaret etti. Daha sonra Burdur, Kırşehir, Erzurum,  Çerkez, Ermenek, Çanakkale, Malatya, Gaziantep, Bitlis, Serik, Girit, Yozgat, Hatay, Kayseri, Nevşehir, Kars, Ardahan, Iğdır Yörük Türkmen,  Van, Hakkari, Şanlıurfa, Diyarbakır, Tunceli, Adıyaman, Ağrı hemşeri dernekleriyle aday adaylarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

EN UYGUN ADAYI BELİRLİYORUZ

CHP’li Bulut, “Yerel seçimler öncesi Genel Merkezimizin görevlendirmesiyle Antalya’da birbirinden değerli aday adaylarımızla mülakat yaptık. Yerel seçimlere dair toplumun bütün kesimlerinin görüşüne başvurduk. Vatandaşların, sivil toplum örgütü temsilcilerinin, meslek odalarının nasıl bir yerel yönetim istediklerine yönelik görüşlerini aldık. Yaptığımız görüşmeler doğrultusunda Antalya’da yerel seçimi kazandıracak, CHP’ye en fazla oyu kazandıracak adayı belirlemek için çalışıyoruz. Raporumuzu yazıp iki gün içerisinde Genel Merkezimize sunacağız” dedi.

DEĞİŞİME DAİR BEKLENTİ YÜKSEK

Ranta dayalı AKP belediyeciliğinin artık iflas ettiğini kaydeden Bulut, “AKP belediyelerinin olduğu her yerde başarısızlık var. Vatandaş mutsuz, umutsuz ve değişim istiyor. Toplumun her kesiminde değişime dair güçlü bir beklenti gördük.  Bugün ülke geneline baktığımızda CHP’li belediyeler, sosyal belediyecilik anlayışıyla belediyeciliğin sadece kaldırım yenilemekten ibaret olmadığını, birbirinden güzel örneklerle ortaya koyuyor. İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışıyor. 31 Mart’ta Antalya’yı yeniden sosyal belediyecilikle tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.