CEYHAN'DA "YERLİ ÜRETİM" DENETİMİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEYHAN’DA “YERLİ ÜRETİM” DENETİMİ

Bu haber 20 Ekim 2018 - 9:37 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Yeni alınan ekonomik tedbirler kapsamında yerli üretimin desteklenmesi amacıyla hükümetin uygulamaya koyduğu Türkiye’de üretimi yapılan ürünlerin fiyat etiketlerine  “ yerli üretim” logosu konulması kararlaştırılmıştı. Konu ile ilgili yurt genelinde başlatılan denetimler Ceyhanda da eş zamanlı olarak  devam etti.

 

Ürün etiketleri üzerindeki fiyat ve ibarelerin denetimine Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Belediyesi zabıta ekipleri de katıldı.Şehirde faaliyet gösteren market, bakkal, mağaza ve pazar yerlerinde yapılan denetimlerde “ yerli üretim” logosunun doğru kullanıp kullanılmadığı ve eksiklikler kontrol edildi. Ürünlerin etiket ve kasa çıkış fiyatı ile ilgili eşleşmenin doğru olup olmadığı ekipler tarafından denetlendi. İşletmelere konu ile ilgili uyarı ve tavsiyelerde bulunuldu.

 

Konuyla ilgili konuşan Ceyhan Belediye Başkan Vekili ; “ Yeni alınan ekonomik tedbirler neticesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hususi talimatlarıyla; fiyat ve yerli üretim logosu ile ilgili denetimleri arkadaşlarımız ile birlikte İl Ticaret Müdürlüğü ekiplerinin öncülüğünde gerçekleştirdik. Kontrollerimiz bu kapsamda rutin ve sık sık devam edecek, tüm hemşehrilerimiz müsterih olsunlar” dedi.