Ceyhan'da yaz hazırlığı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ceyhan’da yaz hazırlığı

Bu haber 25 Nisan 2019 - 10:43 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket ederek her zaman Ceyhanlıların yanında yer alan Ceyhan Belediyesi, ilçedeki park ve bahçeleri yaza hazırlıyor.

Ceyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın talimatı doğrultusunda halkın en yoğun olduğu park ve bahçelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Ceyhanlıların yazı daha rahat ve huzurlu bir ortamda geçirebilmeleri için gece gündüz çalışan Ceyhan Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde park, bahçe ve sorumluluk alanındaki diğer yeşil alanların temizlik, budama, çim biçimi ve oturma gruplarının onarımı gibi çalışmalarına da devam ediyor.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, temiz bir Ceyhan için ekiplerinin gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Ağaçların korunması ve vatandaşlara yönelik oluşabilecek rahatsızlığın önlenmesi amacıyla sürdürülen çalışmaların titizlikle devam ettiğini belirten Aydar şöyle konuştu; ” Şehrimizin her alanda daha yaşanabilir daha estetik bir kimliğe sahip olması adına kollarımızı sıvayıp çalışmalarımıza başladık. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne verdiğimiz talimatlar doğrultusunda ekiplerimiz tarafından yürütülen bakım çalışmaları kapsamında ağaçlar budanıp, çimler biçiliyor, ve vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ekipler ilçemizdeki eksiklikleri gidermek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Halkın sağlığını tehdit eden pis atıklar toplanarak yeşil alanların daha çok ve uzun süreli var olmasını sağlanıyor. Yaz aylarında eğlenmeleri için çocukları da düşünen ekiplerimiz, ilçe genelindeki oyun takımlarının eksiklerini tespit  ederek mevcut oyun takımlarının onarılması için de çalışmalarımız devam ediyor. Park, bahçe ve yeşil alanlarda sulama mevsimi başlamadan, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle ASKİ su bağlantısı ve tesisat yenileme çalışmaları da yapılmaktadır. Yapılan bu çalışma ile park ve bahçelerin daha az maliyetle sulanmasını sağlıyor.”

Başkan Aydar, kaldırım ve parklarda devam eden temizlik çalışmalarının yanı sıra, mevcut ağaçlarda budama çalışmalarını da sıklaştıran ekipler, vatandaşların bahçelerinde bulunan ve tehlike arz ettiği için acil kesilmesi ya da budanması gereken ağaçların da ücretsiz olarak kesimini yaptığını belirtti.