Bulut: Adana'yı halkçı belediyecilikle buluşturacağız | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Bulut: Adana’yı halkçı belediyecilikle buluşturacağız

Bu haber 20 Mart 2019 - 16:44 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Çukurova Belediyesi tarafından Kurttepe Mahalle’sine yapılan Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nin açılışına katıldı.

AK Parti iktidarlarıyla hak gaspına uğrayan kadınlara yönelik yatırımların çok önemli olduğunu belirten Bulut, “Bu projeler bizim halkçı belediyeciliğimizin, sosyal belediyeciliğimizin bir yansımasıdır” dedi.

Çukurova Belediyesi tarafından Kurttepe Mahalle’sine yapılan Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Çukurova Belediye Başkanı ve Adayı Soner Çetin, CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanı İlker Akça ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.

KADINA YÖNELİK HAK GASPI ARTTI

Halkın yoğun ilgisi dolayısıyla adeta mitinge dönüşen törende konuşan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,  özellikle AK Parti iktidarları döneminde kadınlara yönelik hak gaspının arttığını kaydetti. Kadınlara Cumhuriyetle birlikte Ulu Önder Atatürk tarafından Avrupa’daki hemcinslerinden daha önce haklarının teslim edildiğini kaydeden Bulut, buna rağmen kadınların önde başladıkları bu yarışta hemcinslerinin gerisinde kaldığını belirtti.  CHP’li Bulut, bunun nedeninin kadını birey olarak görmeyen, aile içinde tarif eden, kadın bedeni üzerinden siyaset yapan, kadının kaç çocuk doğuracağına, nasıl doğuracağına karar verme haddini kendinde bulan çağdışı bir zihniyet olduğunu bildirdi.

BU PROJE HALKÇI BELEDİYECİLİĞİMİZİN YANSIMASIDIR

İşsizliğin, yoksulluğun, ayrımcılığın en ağır faturasının kadınlara ödetildiğini kaydeden Bulut,  “Bu proje bizim halkçı belediyeciliğimizin, sosyal belediyeciliğimizin bir yansımasıdır. Kadına, kadını güçlendirmeye yönelik bu tür yatırımlar çok önemlidir. Her zaman istihdam yaratan halkçı belediyeciliği savunduk. Kadın üretecek ki güçlenecek. Güçlenecek ki kendi ayaklarının üzerinde durabilecek. Ekonomik ve sosyal hayatta, siyasette kendine sağlam bir yer edinecek” ifadelerini kullandı.

ÇUKUROVA’NIN EMEKÇİ KADINLARINA HAYIRLI OLSUN

31 Mart sonrası Adana Büyükşehri ve ilçelerini sosyal belediyecilik anlayışının saracağını kaydeden CHP’li Bulut, “Martın Sonu Bahar. Biz kadınlarla modern ve çağdaş günlere ilerleme yolunda, omuz omuza yürümeye kararlılıkla devam edeceğiz.  İnanıyoruz ki hayatın her alanında eşit haklara sahip olarak kadın ve erkeğin birlikte yan yana yürüyeceği mutlu Türkiye yakındır. Bu değerli tesisi ilçemize kazandıran Belediye Başkanımız Soner Çetin’e teşekkür ediyorum. Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi, Çukurova’mıza, Çukurova’nın emekçi kadınlarına hayırlı olsun” dedi.