SON DAKİKA

Boyvadaoğlu’na yoğun ilgi…

Bu haber 24 Şubat 2020 - 17:57 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

HABER – PINAR AYTEKİN

İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadoğlu 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek olan İyi Parti Adana İl Kongresinde yeniden İl başkanlığına adaylığını açıkladı.

İyi Parti İl Binasında gerçekleşen Başkan Boyvadoğlu’nun adaylık açıklaması yoğun bir katılımla gerçekleşti. İl Binasında adeta gövde gösterisi yapan Başkan Boyvadoğlu partililer tarafından alkışlarla karşılandı.

Adaylık açıklamasını yapmak üzere konuşma yapan Boyvadaoğlu şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz ve aziz milletimizin istikbal mücadelesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan ‘Ben varım’ diyerek el ele, gönül gönüle veren cesurlar hareketinin öncüleri, kıymetli dava arkadaşlarım hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Öncelikle ilçe başkanlıklarına seçilen ilçe başkanlarımıza hayırlı olsun diyor, bugüne kadar il başkanlığı yaptığım süre içerisinde birlikte çalıştığım her arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bilmenizi isterim ki, önümüzdeki seçimde iktidara en yakın parti biziz, halk ve kamuoyu büyük bir dikkatle, genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i ve İyi Partimizi takip ediyor. Bu bize çok daha önemli görevler yüklemektedir. Kendi iç sıkıntılarımızı unutup, ülke sorunlarına odaklanmalı, bu sorunlara karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz.”

İl başkanlığına talip olmanın hizmete talip olmak olduğunun altını çizen Başkan Boyvadaoğlu, kutuplaşma ve ayrıştırmanın değil hizmetin yarışında olduklarını kaydetti. Kongre sürecinin bir demokrasi şöleni içerisinde geçtiğini ifade eden Boyvadaoğlu, “ İl başkanlığı seçimlerini e aynı düstur ile yaparak yollarına devam edeceklerini dile getirdi.

Partide sağduyuyu hâkim kılmak adına gereken her şeyi yapmaları gerektiğini ve yapacaklarını söyleyen Boyvadaoğlu, “ Yarından itibaren delege arkadaşlarımızın teveccühünü kazanmak ve desteklerini almak için ziyaret edip, kapılarını çalacağız. Bir hizmete talip olma yarışı olan kongrelerimizin, partimize zarar vermesine asla müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Adana’dan başlayıp, Türkiye’ye yayılacak bir başarı hikâyesi yaratmak için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ifade eden Başkan Boyvadaoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı:

“ Tek amacımız İyi Partimizi iktidara taşıyıp, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapmaktır. İktidara yürüdüğümüz bu yolda, sizlerin parti teşkilatımızın ve delegelerimizin isteği üzerine, Partimizi daha ileriye taşımak ve hak ettiği yere yükseltmeyi, birlik ve beraberlikle başarabileceğimize inancım tam olduğundan İl Başkanlığına aday olduğumu huzurlarınızda ilan ediyorum. Hepinizi tüm gücünüzle çalışmaya davet ediyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene…”