BİZİM SEVDAMIZ BAMBAŞKA SEVDADIR… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

BİZİM SEVDAMIZ BAMBAŞKA SEVDADIR…

Bu haber 22 Nisan 2021 - 15:28 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Tam bir AK Parti sevdalısı ve her platformda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini dile getiren Hukuk öğrencisi Rıdvan Tanrıöver, “AK Parti’ye sevdam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la başladı. Recep Tayyip Erdoğan benim çocukluk aşkımdır, annem ve babamdan sonra ilk göz ağrım, ilk sevdiğimdir. Şu anda bile ismini telaffuz ederken gözlerim doluyor, gönül bağımız var kalpten kalbe giden bir yol var” dedi.

Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Rıdvan Tanrıöver, AK Parti’ye olan sevdasını ve yaşadıklarını anlattı. AK Parti’ye gönül vermesinin asıl sebebinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Tanrıöver, “Siyasi olarak bir hedefim, hayalim yok. Çünkü bizim siyasetimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. O ne derse o olacaktır. Recep Tayyip Erdoğan varsa biz siyasetteyiz, yoksa ben zaten hukuk fakültesinde okuyorum, Avukatlık mesleğimi icra edeceğim” dedi.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

2000 yılı Adana doğumluyum. İstanbul Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci sınıfta okuyorum. Başarılı bir eğitim hayatında yolumuza devam ediyoruz.

AK Parti’ye sevdanız nasıl başladı?

AK Parti’ye sevdam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la başladı. Recep Tayyip Erdoğan benim çocukluk aşkımdır, annem ve babamdan sonra ilk göz ağrım, ilk sevdiğimdir. Şu anda bile ismini telaffuz ederken gözlerim doluyor, gönül bağımız var kalpten kalbe giden bir yol var. Babam 28 Şubat 1997 mağduru, o zaman Cumhurbaşkanımız ceza evinde benim babamda SGK’da icra memuruydu. O zaman SGK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu babamı işten atıyor, tam da Tayyip Erdoğan cezaevinde öyle bir bağları oluşuyor. Benim babamın da bir tane çocuğu var, daha yeni evlenmiş, hayatın sillesini çekiyor.

SAYIN ERDOĞAN RÜYALARIMDAN ÇIKMIYOR

Ben Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la 2002 yılında ilk kez görüşmüşüm, o zaman babamın kucağındayım. Kendisiyle bir daha ki görüşmemiz 13 yaşındayken oldu. Kendisine baktım, buraya gel dedi ve bana sarıldı, öptü, kokladı beni. Sonra her gece rüyamıza girmeye başladı… Rüyalarımızdan çıkmıyor yaş 21 olacak hala sevdamız devam ediyor, bizim Cumhurbaşkanına sevdamız farklı, bambaşka bir sevdadır…

Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz, bu millete, bu vatana dokunuşlarıyla bizim gönlümüze taht kurmuş, tüm dünya mazlumlarının gür sesi olması sebebiyle daha da çok seviyoruz.

AK Parti Yüreğir İlçe’de ne gibi çalışmalarınız var?

Yüreğir İlçe başkanımız Necip Fazıl Cengil başkanımla beraberiz. Ak Parti Teşkilatına ben 14-15 yaşındayken girdim. O zaman lise kollarında Adana’da ki yapılanmasını biz kurduk. O zaman daha sekizinci sınıftım, liseye geçmemiştim. Yanımda bir kardeşimle beraber AK Parti İl Başkanının yanına gittik.  Partiye gönül verdiğimizi ve partide yer almak istediğimizi söyledik.

SEVDAMIZ TAYYİP ERDOĞAN YOLUNDA

Sevdamız var, bu sevdamızı değerlendirelim Tayyip Erdoğan’ın yolunda, dedik. O zaman lise kollarının kurucusuyuz. 15 yaşındayken AK Parti’nin bayrağını asıyordum. Bu benim için büyük bir gurur, şeref, onurdur. Lise kollarında Adana’da görevler yaptık. Üniversitede ilk senemi Kıbrıs’ta okudum, İstanbul’a yatay geçiş yaptım. Kıbrıs’ta olmam sebebiyle teşkilat çalışmalarına katılamıyordum.

AK PARTİ TEŞKİLATI BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR

Kıbrıs’ta bizim vatanımız. Aktif olarak sadece üniversite birinci sınıftayken bir boşluğum oldu. Fakat bizim gönül bağımız yine devam etti. Şimdi üniversite ikinci sınıftayım, pandemi koşullarından dolayı okula gidemedik, İstanbul’a gittik. Benim üniversiteden yatay geçiş yapmamın en büyük sebebi AK Parti’dir. Dedik ki teşkilata yine bir şeyler katalım, teşkilat bizim için değerlidir.

Şu an neler yapıyorsunuz?

Pandemi süreci devam ettiği için ders çalışıyoruz. AK Parti İl Başkanlığına, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanlığına gidiyorum. Necip Başkanımla beraber programlara katılıyoruz. Orada onun yanında kalıyorum, programlar hazırlıyoruz. Esnaf gezileri yaparız, programlara katılırız, yoğun bir tempo devam eder.

Başarılı bir gençsiniz, aynı zamanda da Hukuk okuyorsunuz, sizin mutlaka kafanızda projeler vardır, çünkü gençlerin hayal gücü yüksektir. AK Parti için neler hayal ediyorsunuz?

ÖĞRENİM HAYATINA ÖNEM VERİYORUM

Ben AK Parti için öncelikle şöyle söyleyeyim, öğrenimi her şeyin üstünde tutuyorum. Bizim vizyonumuz Asım’ın Nesli olmalıdır. Biz mutlaka öğreneceğiz, öyle lay lay bir gençlik olmayacak. Bizim gençliğimiz ilmini, irfanını bilen, bir yere girdiği zaman fark yaratan bir gençlik istiyoruz. O yüzden öğrenim hayatına oldukça fazla önem veriyorum.

SİYASİ OLARAK BİR BEKLENTİM YOK

Siyasi olarak bir hedefim, hayalim yok. Çünkü bizim siyasetimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. O ne derse o olacaktır. Recep Tayyip Erdoğan varsa biz siyasetteyiz, yoksa ben zaten hukuk fakültesinde okuyorum, Avukatlık mesleğimi icra edeceğim. Siyasi olarak bir beklentim, hedefim yok.

Adana’da yaşıyorsunuz, Adanalısınız. Adana maalesef neredeyse köy statüsünü aldı, sizce neden böyle oldu?

Adana yetim kaldı, öksüz kaldı. 20 yıldır biz iktidarız ama ne yazık ki Adanalı seçmen olarak gerekli desteği AK Parti’ye vermedik. Bugün AK Parti’nin bir belediyeciliği hiç uzağa gitmeyelim, Yüreğir’de görüyoruz, AK Parti’nin dokunuşlarının bir başka olduğunu. AK Parti belediyecilik anlamında çok başarılı, inanılmaz güzel dokunuşlar yapıyor. Adana maalesef kötü yönetiliyor. Biz belediyecilik anlamında AK Parti’yi kazanamadık. Ama AK Parti inşallah Adana’yı kazanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklara ve gençlere neler söylemek istersiniz?

HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN!

Hayallerinizden vazgeçmeyin, bende hayallerimden vazgeçmedim. Bildiğiniz yolda, her zaman ilerlemek için mücadele verin. 23 Nisan çocuk bayramı, Atatürk bizim önderimizdir, paşamızdır… Bu kutlu günü armağan etmiştir, Allah gani gani Rahmet eylesin, Mustafa Kemal Atatürk sayesinde nice bayramlar yaşadık. Gençler olarak hiçbir zaman yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz ve bilinçli bir gençlik olacağız. Geleceğe güvenle bakan, kendini tamamen donanımlı bir şekilde yetiştiren gençlik olacağız.