BİRBUÇUK TV bağımsız gazetecilik gecesini kutladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

BİRBUÇUK TV bağımsız gazetecilik gecesini kutladı

Bu haber 16 Eylül 2021 - 15:04 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Adana’nın Yeni Nesil Ekranı Birbuçuk TV dayanışma gecesi düzenledi. Yayın hayatında bir yılı geride bırakan Birbuçuk TV, kentin sorunlarını, yerel yönetimleri,  işsizliği, yoksulluğu, yolsuzluğu, krizi, salgını, hukuksuzluğu yani gerçek gündemi her fırsatta masaya yatırdı.  Siyaset, iş dünyası, medya sektörü ve spor camiası bir araya gelerek Birbuçuk TV’nin dayanışma gecesini kutladı.

Bağımsız gazeteciliğin örneklerinden biri olan ve takdirle karşılanan Birbuçuk TV kurucusu Armağan Kabaklı, gazetecilik mesleğinin artık çok zor şartlarda gerçekleştiğini ve dijitale taşınarak özgür, bağımsız bir mücadele verdiklerini vurguladı. Bağımsızlık yolunda destek veren ve geceye katılım gösteren herkese teşekkür eden Kabaklı, şu ifadelere yer verdi:

“Görsel basında artan maliyetler ve daralan basın, fikir ve ifade özgürlükleri karşısında profesyonel gazetecilerin bir araya gelerek kurduğu, yeni nesil teknolojiler ve mobil gazetecilik yöntemlerini kullanarak kurduğumuz Birbuçuk TV’nin dayanışma gecemizde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

BirbuçukTV program yapımcısı Murat Yıldız ise , “Eskiden basın için ‘kamuoyu oluşturmakla görevlidir’ denilirdi. Sonra ‘kamuoyunu oluşturmakta katkıda bulunur’diye ifade edildi. Bugün ise ‘Basın siyasi iktidarın borazanıdır” deniliyor.Biz hiç yandaş olmadık, olmayacağız da” dedi.

78 kuşağının en hüzünlü şairi Ahmet Erhan’ın “Yaşama Sevinci” şiirinden dizeler okuyan Yıldız, özgür ve bağımsız ve onurlu gazetecilik anlayışından taviz vermeyeceklerini söyledi.

 

BirbuçukTV program yapımcısı Pınar Aytekin de gecede bir konuşma yaptı. Aytekin, bağımsız gazeteciliğin önemine vurgu yaparak katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Gecede birer konuşma yapan Adana Milletvekilleri Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Ergül Halisçelik, TMMOB İKK Sekreteri Ahmet Uncu, Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Menteş, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, Dokus8 Haber kurucusu Gökhan Biçici, ÇGC Başkan Yardımcısı Mustafa Özke de Birbuçuk TV ekibinin bağımsız gazetecilik yolunda önemli adımlar attığının altını çizdi.

Biz de Yeni Bizim Adana Gazetesi olarak Birbuçuk TV’ye nice başarı dolu aydınlık yıllar diliyoruz…