'BİR BİLENLE BİLGE NESİL' PROJESİ FARKINI ORTAYA KOYDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

‘BİR BİLENLE BİLGE NESİL’ PROJESİ FARKINI ORTAYA KOYDU

Bu haber 11 Nisan 2019 - 14:13 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

Genç Memur-Sen Adana İl Başkanlığı’nın Eğitim Bir-Sen Adana Şubesi ile birlikte yürüttüğü ve bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kent genelinde 52 lisede 1000 öğrenci ve 100 öğretmen ile devam ediyor.

Kitap okuma ve okuduğunu, deneme ve kompozisyon olarak ifade etme üzerine kurulu projenin son kitabı büyük ses getirdi.

Hatırlandığı üzere Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan tarafından 2019 yılı, Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı ilan edilmişti. Bu kapsamda Eğitim Bir-Sen ve Genç Memur-Sen Adana Şubesi tarafından proje kapsamında okutulacak üçüncü kitap olan Prof.Dr. Fuat Sezgin’in ‘Bilim Tarihi Sohbetleri’ kitabı 1000 öğrenciye ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; “Genç Memur-Sen Adana Temsilciliğimiz ile yürüttüğümüz ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi projesinin ikinci yılında 1000 öğrenciye ulaşmanın ve onları kitapla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. 2019 Prof. Dr.Fuat SEZGİN yılında İslam bilim tarihine adanmış bir ömrün düşüncelerini gençlerimizle buluşturmanın ve onlara çok şey başarabilecekleri konusunda ufuk açacağını inandığımız Bilim Tarihi Sohbetleri kitabıyla destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayede genç nesilleri böylesi önemli bir bilge insanla buluşturmuş olacağız” dedi.

Genç Memur-Sen Adana İl Başkanı Erhan Karakılçık ise her geçen gün büyüyen projenin her anlamda destekçisi olan Başkan Mehmet Sezer’e teşekkür ederek; “MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Yarışma statüsünde yerini alan projemizde 3 kitap belirlendi, ilk iki kitabımızın süreci tamamlandı. 3. Kitabımız olan Bilim Tarihi Sohbetleri kitabının 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılında şuurlu ve üreten bir nesil için ilham vereceğini inanıyoruz” dedi.