Bilgiç: Genç girişimcilerin enerjisi umut vaad ediyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Bilgiç: Genç girişimcilerin enerjisi umut vaad ediyor

Bu haber 21 Mart 2019 - 15:05 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.

TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulunun ümit vaad edecek şekilde kurulduğunu ifade eden Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Gençlerimizden beklentimiz yüksek” dedi.

GİRİŞİMCİLİĞİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE AŞILAYACAĞIZ

TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Hediye Sönmez, kurul üyeleri Saniye Tunca Uçar, Hayriye Karaca, Salih Demir, Tolga Sandıkçı, Serkan Menderes Yıldız ve Nuri Murat Yağan ile birlikte ATB yöneticilerini ziyaret eden Başkan Zeynel Abidin Üstemel, konuşmasında “Borsayı kendi evimiz gibi görüyoruz. Bir çok kurum programlar yapıyor. Biz kurul olarak liselerde girişimciliği aşılayacak işler yapmak istiyoruz. Önceliği şehirde bulunan meslek liselerine vereceğiz. Burada eğitim alan kardeşlerimizle tecrübe paylaşımları yapacağız. Girişimciliği, üretimi özendirecek faaliyetler planlıyoruz. Diğer taraftan bölge şehir ve ülkelerinden genç girişimcileri Adana’da ağırlayacak, onlarla işbirliği ve sinerji imkanı sağlayacak ‘Genç Girişimciler Zirvesi’ üzerinde çalışacağız. Sizin gibi duayen iş insanlarının tecrübesinden yararlanmak için bugün buradayız.” dedi.

GENÇLİK ENERJİNİZLE SADECE ADANA’YA DEĞİL ÜLKEYE FAYDANIZ OLUR

ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Yasin Milli, Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette genç girişimcilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Güzel bir ekibiniz var. Bu dönem kabuğunu kıran girişimciler olursunuz. Sizlerden beklentimiz çok yüksek. Kurul olarak çalışmalarınızın Adana iş hayatına, Adana ekonomisine ve genç girişimcilere örnek olacağı inancındayım. Bu anlamda sizlere de bizlere de büyük görevler düşmektedir. Biz nasıl Adana tarımı için yoruluyorsak sizler de çok çalışarak, projeler üreterek yorulacaksınız. Biz Borsa, Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi olarak sizler için iyi referans durumundayız. Sizler gençsiniz, dinamiksiniz, enerji dolusunuz, en verimli zamanınız, beyninizi iyi kullandığınız takdirde sadece kendiniz değil tüm ülkeye faydanız olur. Ülkenin sizin gibi beyinlere ihtiyacı var. Her güzel oluşumda, yapacağınız tüm projelerde sizlerle olmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılı geçireceğiniz bir dönem diliyorum.” diye konuştu.