Benli: El ele başarılı bir dönem geçireceğiz | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Benli: El ele başarılı bir dönem geçireceğiz

Bu haber 03 Nisan 2019 - 13:57 'de eklendi ve 381 views kez görüntülendi.

Adana’nın tanınmış iş adamlarından ve 2018 Genel Seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Aday Adayı Cahit Benli, Çukurova Meclis Üyesi oldu.

BAŞARILI BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ

Yeni Bizim Adana Gazetesi yazarlarından olan ve uzun yıllardır CHP’nin neferi konumda olan Benli, Çukurova’yı Başkan Soner Çetin ile beraber daha da iyi yerlere getireceklerini vurguladı. Benli, “ Belediyede bütün meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber uyum içinde çalışıp başarılı bir belediye dönemi geçireceğiz” diye konuştu.

İSTİHDAMA ÇÖZÜM BULMALIYIZ

Gazetemize açıklamalarda bulunan CHP Çukurova Meclis Üyesi Cahit Benli, “Gerek toplumumuz, gerek kentimizde hızla artan işsizlik sorununa yerel yönetimler olarak çözüm bulmalıyız. Kentimizde yer alan mahalli temelde (kuaförlük, aşçılık gibi) ve buradan ayrılan büyük sanayi kuruluşlarından yardım alarak meslek edindirme kurslarının açılmasını teşvik edip işsiz insanların meslek sahibi olarak istihdama kazandırılmasını sağlamalıyız” dedi.

KENTİN DOKUSUNA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Kentin dokusuna, yaşamına ve yönetilmesine katkı sağlanması gerektiğinin altını çizen Benli, “Diğer meclis adaylarının da kentin yükselen, yenilenen, enerji katan bu düşünceleri olduğunu düşünerek onların da belediye bünyesinde kurulabilecek fikir geliştirme ve toplumsal eşitlik birimi üzerinden Çukurova halkına katkılar sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN