Başkan Zeydan Karalar sosyal belediyecilikten taviz vermiyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Başkan Zeydan Karalar sosyal belediyecilikten taviz vermiyor

Bu haber 24 Mart 2021 - 11:32 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Adana , ‘’Yaşlılar Haftası’’ nedeniyle bazı yurttaşları evlerinde ziyaret ederek çeşitli ihtiyaçlarını karşıladı. Yardıma muhtaç yaşlılara bir çok konuda destek veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Büyükşehir Derman Ekipleri, testi pozitif çıkan ihtiyaç sahibi vatandaşlara kahvaltı ve sıcak yemek ulaştırmaya da devam ediyor.

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da 18 – 24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

GIDA KOLİSİ DAĞITIMI SÜRÜYOR

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Derman ekipleri, 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, gıda kolisi dağıtıp, şeker ve ölçümü gerçekleştirdi. Pandemi döneminde uzun süre evlerine kapanmak zorunda kalan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yapılan ziyaretlerle yalnız olmadıkları hissettirildi. Sağlık ekipleri tarafından şeker ve tansiyon ölçümleri yapılan yaşlı vatandaşların evleri Derman ekipleri tarafından temizlendi.

’ın ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletilmek üzere hazırlattığı

gıda kolileri ve hijyen setleri de vatandaşlara teslim edildi.

KAHVALTI VE SICAK YEMEK

Öte yandan koronavirüs testleri pozitif çıktığı için evlerinde karantinaya alınan vatandaşlara yemek dağıtımı devam ediyor. Vatandaşlar tarafından taktirle  karşılanan yemek dağıtımından yararlanmak isteyenlerin ALO 153 hattını arayarak testlerinin pozitif çıktığını ve evde karantinada olduklarını netleyen ihtiyaç sahibi vatandaşların İletişim ve adres bilgileri alındıktan sonra, kahvaltı ve sıcak yemek Derman ekipleri tarafından ulaştırılıyor.