Başkan Kaya: Adana’nın değişime hazır olduğunu görüyoruz… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Başkan Kaya: Adana’nın değişime hazır olduğunu görüyoruz…

Bu haber 29 Kasım 2021 - 13:48 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Ankara İl Başkanı Deniz Kaya, Adana’nın değişime hazır olduğunu söyleyerek, “Adana İl başkanı Hakan Malgaf bey gayet güzel çalışıyor, Adana il yönetimi gayet güzel çalışıyor. Biz önce kendimizi değiştirdik, kendimiz değişirsek toplum değişir, dünya değişir mantığını savunduk. Adana da bunu gayet güzel uyguluyor” şeklinde konuştu.

Toplumun her alanında değişimin şart olduğunun altını çizen Başkan Deniz Kaya, “Bugün çocuklarımızda, gençlerimizde, kadınlarımızda her şey de değişim olmalı. Aslında değişim derken de biraz eskiye dönüşü kastediyorum. Atalarımızın, dedelerimizin, gelenek ve göreneklerimizi tekrar yaşatmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Ankara İl Başkanı Deniz Kaya, TDP Genel Sekreteri Hasan Aydın’ın katılımıyla gerçekleşen bölge toplantısında sorularımıza bütün samimiyetiyle cevap verdi.

Değişim Partisi ile ilgili Adana’da değişik bir heyecan var, bir sinerji var. Ankara nasıl, partiye ilgi yoğun mu?

Ankara’da yine aynı heyecan ve aynı sinerji var. Partimize ilgi oldukça yoğun durumda. Bir de biliyorsunuz ki Ankara Türkiye’nin başkenti, siyaset ve bürokrasi şehri olması nedeniyle burada biraz daha hareketliyiz. Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız orada, daha yoğun, daha aktif çalışıyoruz. Şu bir gerçek ki Adana’yı geçemeyiz, çünkü Adana bizim baş tacımız.

Sizin Ankara’da ki çalışmalarınız sadece Ankara’ya mı bağlı kalıyor yoksa bütün illerle birlikte istişareli bir şekilde çalışmalar yürütüyor musunuz?

Bütün illerle istişare etmeye çalışıyoruz. Kendi bölgemizde olan illerle daha yoğun görüşürüz. Adana, Antep ve diğer illerle de mümkün mertebede istişare ederek, birlik ve beraberlikle çalışmaya çalışıyoruz.

Türkiye Değişim Partisi’ni nerede görmek istiyorsunuz?

İktidar olarak görmek istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

Parti olarak hep söylemlerinizde değişimden bahsediyorsunuz. Size göre değişim nereden başlamalı?

TOPLUMUN HER ALANINDA DEĞİŞİM BAŞLAMALI

Bana göre toplumun her alanında değişim başlamalı. Bugün çocuklarımızda, gençlerimizde, kadınlarımızda her şey de değişim olmalı. Aslında değişim derken de biraz eskiye dönüşü kastediyorum. Atalarımızın, dedelerimizin, gelenek ve göreneklerimizi tekrar yaşatmamız gerekiyor. Bizim toplum yapımızı, aile yapımızı belli programlar ve projelerle bozdular. Eskiden biliyorsunuz ki Türk Filmleri aile olmayı, dürüst olmayı, birliği ve beraberliği öğretirdi.

TOPLUM YAPIMIZ BOZULDU

Adile Naşit, Münir Özkul gibi rahmetli sanatçılarla büyüdük. O zaman dürüstlük, nezaket, birlik, beraberlik ve aile kavramı vardı. Zaten Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktığımız zaman biz bütün savaşları da birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde aile olarak kazandık. Özellikle sanıyorum 1990 yılından sonra, teknolojinin ülkemize girmesiyle, bir anda aile yapımız, toplum yapımız bozuldu. Bizim gelenek, görenek ve eski adetlerimize bağlılığımız kalmadı.

KENDİ TARİHİMİZE DOĞRU DEĞİŞMEMİZ GEREKİR

Şimdiki dizilere, filmlere ve hatta programlara baktığınızda nasıl aile olunmaz, nasıl birlikte olunmaz, nasıl eş aldatılır, nasıl yalan söylenir, insanlar nasıl dolandırılır, tarzında olduğunu görüyoruz. Aslında bizim eski durumumuz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu tarihteki yapısına dönebilsek, oraya doğru değişebilsek daha iyi durumda olacağımıza inanıyorum.

KADINLARIN HER ALANDA AKTİF OLMALARINI İSTİYORUM

Tabi ki teknoloji çağındayız, tamamen eskiye dönmek değil ama geleneksel yapımızı muhafaza ederek, teknolojiye ve çağa ayak uydurarak iyi bir değişim sağlayabiliriz. Özellikle siyasette değişimi istiyoruz, kadınların daha aktif olmalarından yanayız. Kadınlarımızın hem üreten hem de her alanda aktif olmalarını istiyoruz.

Siz de bir kadınısınız ve Türkiye Değişim Partisi Ankara il başkanısınız. TDP Ankara il’de kadınlar siyasette yeterince varlar mı?

ANKARA’DA İLK KADIN PARTİ İL BAŞKANIYIM

Benim şöyle bir avantajım daha var, araştırdık benden önce Ankara’da hiçbir siyasi partinin kadın il başkanı olmamış. Ben ilkim, benden sonra tabi ki oldu. Bu benim için ayrıca gurur verici bir durum. Aslında siyasette kadının olmasının sebebini biraz da sosyolojik olarak görüyorum. Biraz hani derler ye mahalle baskısı, onun gibi düşünüyorum. Biliyorsunuz ki siyaset zor bir alan, mesai kavramı yok. Kadın ve erkek ilişkileri daha farklı, gece 12’de bir erkek sizi aradığında eşiniz, babanız veya ailenizin buna tepki vermemesi gerekiyor. Çünkü siyasetçi 7/24 – 365 gün çalışıyor. Bu saatte niye arandım, deme şansınız yok. O yüzden kadınlar biraz da toplum baskısından dolayı siyasete giremiyor, diye düşünüyorum.

TDP Ankara İl başkanı olarak buradan Adanalılara ne söylemek istersiniz?

Aslında Adana’ya çok da söyleyecek bir şey bulamıyorum. Adana değişime hazır, il başkanı Hakan Malgaf bey gayet güzel çalışıyor, Adana il yönetimi gayet güzel çalışıyor. Biz önce kendimizi değiştirdik, kendimiz değişirsek toplum değişir, dünya değişir mantığını savunduk. Adana da bunu gayet güzel uyguluyor. Hakan Başkanım ve ekibi inanılmaz çalışıyorlar, buradan onlara da teşekkür ederim.

ÖZEL RÖPORTAJ- PINAR AYTEKİN