Ayhan Sicimoğlu Adana’ya geldi… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ayhan Sicimoğlu Adana’ya geldi…

Bu haber 13 Kasım 2020 - 11:59 'de eklendi ve 479 views kez görüntülendi.

Gezi ve kültürel program programları yapımcısı ve sunucusu ünlü radyo ve televizyon programcısı Ayhan Sicimoğlu Adana’ya geldi.

Programında yayınlamak üzere gezdiği yerleri anlatan Sicimoğlu ilk önce Misis’e giderek orada gerçekleştirilen kazılarla ilgili bilgi aldı. Misis’te Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’i de gören Sicimoğlu, Misis’e hayran kaldığını belirtti.

Sicimoğlu, Lokman Hemik ölümsüzlük ilcacını düşürdüğü Misis Köprüsünde çekimler yaparak, tarihi hakkında bilgiler aldı. Daha sonra misis ayranı ve tandır ekmek, sıkma ikramıyla karşılaşan Ayhan Sicimoğlu, muhteşem lezzetleri tatma fırsatı yakaladı.

Çukurova Üniversitesi’ne de katılım sağlayan Sicimoğlu, Botanik Bahçesindeki bitkiler hakkında bilgiler alarak, şehir müzesini gezdi.

Şehir Müzesinde Kadın Kooperatiflerinin sunduğu ürünleri inceleyen Sicimoğlu, tam bir lezzet şöleniyle karşılaşarak, Kamer Kıraçın Restaurantında Adana yemekleri hakkında bilgi ve tadım yaptı.

 

Müze Bahçesinde ki etkinliğe İl Ticaret Müdürü Adnan Ekiz’de katılarak, Ayhan Sicimoğlu’na Kadın Kooperatifleri ile ilgili çok önemli çalışmalar yapıldığını önemli adımlar atıldığının bilgisini verdi.

Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı ve İş adamı Tayyar Zaimoğlu, coğrafi tescilli ürünler hakkında bilgi vererek, Adana’nın lezzetlerini anlattı.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN