“Atatürk olmayan her yeri dağıtırım…” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

“Atatürk olmayan her yeri dağıtırım…”

Bu haber 11 Mart 2022 - 17:10 'de eklendi ve 244 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir dizi program için Adana’ya geldi. Kentte bir otelde basınla buluşan İnce daha sonra Memleket Partisi Çukurova İlçe binasının açılışını gerçekleştirdi.

Çok sayıda basın mensubunun katılımıyla oluşan toplantıda konuşma yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ülkenin çok ciddi sorunları olduğunu ve bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi. İnce özellikle benzin ve mazota gelen zamlarla ilgili, “Arabalar uzun süre benzine mazota aç kalacak gibi görünüyor, Trafik sorununu çözmüş çünkü millet araba kullanamıyor çözdükleri tek sorun bu çünkü depoyu doldurmak bir servet harcamak gerekiyor” diye konuştu.

Medyanın yanlış ve eksik manşet attıklarını söyleyen Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, kendisinin altılı masada olsaydı masayı dağıtırdım cümlesini eksik yazdıklarını söyleyerek, “ Ben o altılı masada olsaydım o masayı dağıtırdım, doğru ama eksik. O altılı mutabakatta Atatürk yok, laiklik yok onun için dağıtırım dedim. Atatürk olmayan her yeri dağıtırım” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce konuşmasına şu şekilde devam etti:

ANLADIKLARI GÜN İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK

“Güvenli gıda problemimiz var, enerji problemimiz var, yakında su problemimiz olacak, yakında yine bir ilaç problemi sorunuyla karşı karşıya geleceğiz.  Su kanunu çıkmazsa ciddi bir su sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz. Enerjimizde dışa bağımlıyız. Savaştaki Ukrayna’dan, savaştaki Rusya’dan ayçiçeği gelecek buğday diye göbek atmadıkları kaldı. Yazık günah.  Ne yazık ki anlayamadıkları şu, buğday da şeker pancarı da ayçiçek de aynı zaman da bir silahtır. Bunu anladıkları gün iş işten geçmiş olacak.

Tarım bakanı değişmiyor yanlış anlamayın. Tarım bakanı enerji bakanı, milli eğitim bakını, adalet bakanı aynı kişi bir kişi Recep Erdoğan. Bakan değişince yine hiçbir şey olmayacak onlar sekreter bakan falan değil. Her şeye Erdoğan karar veriyor. Yasama o yürütme o yargı o.

GİTMEK YOK BU GÜNLER DE GEÇECEK SİZ HİÇ MERAK ETMEYİN

Biz 100 yıllık cumhuriyette şu ilke ile şu söz ile büyüdük; Beni Türk hekimlerine emanet edin. Şimdi geldiğimiz nokta onlara gidin diyor. Ben de diyorum ki doktorlara gidin diyeceğine sen doktora git! Memleketin akıllı evlatlarına çekin gidin diyor, 250 bin dolar verene vatandaşlık veriyor. Suriyelilere vatandaşlık verecek Afganlara vatandaşlık verecek ama kendi evlatlarımızı göndermeye çalışıyor. Ben o evlatlarımıza sesleniyorum gitmek yok bu günler de geçecek siz hiç merak etmeyin…

BENİM MATEMATİĞİM BİLE YETMİYOR RECEP’İN Kİ HİÇ YETMEZ

2021 yılında 739 bin ayçiçeği ve 821 bin ton ham yağ ithalatı yapmışız ve bir buçuk milyar dolar para vermişiz. Türkiye’de tarımda 4 milyar litre mazot kullanılıyor. Litresi 25 lira olan mazotun 10 lirasını devlet karşılasa 40 milyar TL yapar. Gerçi artık dolar hesabı da yapamıyoruz. Bir hesap yapıyorum Antep’te, Adana’ya gelene kadar şaşıyor. Benim matematiğim bile yetmiyor Recep’in ki hiç yetmez.

CAHİL DEYİNCE DAVA AÇIYORLAR

Önce ekeceksin, ektireceksin. Mazotu gübreyi yemi ucuza vereceksin. Ne cumhur ne millet tek yol memleket. Tarımda örümcek ağı teoremi vardır. Sen 100 üretmen gereken şeyi 90 üretirsen ürünün fiyatı 2 katına çıkar ama sen 100 üreteceğin şeyi 110 üretirsen fiyatı 4 katı azalır ve bu sadece tarımda böyledir. Bunu bilmeyecek kadar cahiller sonra cahil deyince de dava açıyorlar.

Tasarruf genelgesi yayınlıyor ama iki yer hariç. TBMM ve cumhurbaşkanlığına tasarruf yok. Millet arabaları çalıştıramıyor, çiftçi mazotunu alamıyor herkes tasarruf ediyor ama parlamento ve cumhurbaşkanlığı hariç. Hayvan yemine kota getirmeyi düşünüyorlarmış ineklere rejim yaptıracaklar (perhiz).  Sonra çıkıp şunu derlerse şaşırmayın danalar çok yağlanmasın sağlığınıza zarar vermesinler diye diyet yaptırdık derler.

Buradan bütün partilere sesleniyorum. Memleket partisinin projelerinden faydalanabilirsiniz, kopya çekmek serbesttir. Her geçen gün bir proje açıklıyorum 2 ay sonra başka bir parti açıklıyor. Teşekkür ederim bundan çok memnunuz, çünkü önemli olan memleketin sorunlarının çözülmesi.

Bütün bu konuşmalarım dar gelirlinin işçinin fukaranın emeklinin mutfağıyla ilgilidir. Tencerede aş mı pişiyor, taş mı pişiyor, dert mi pişiyor, belli değil. İşte bu sorunu çözmek için tarladan başlamak lazım. Tarım işçileri yıpranma getirmek zorundayız. Milletvekiline yıpranma var, gazeteciye yıpranma var ama tarım işçisine yok böyle saçmalık olabilir mi?

Memleket partisi olarak iktidara geldiğimizde ülkemizin öncelikli sorunlarını ve öncelikli sektörlerini masaya yatıracağız. Turizmi destekleyeceğiz, tekstili destekleyeceğiz, tarımı destekleyeceğiz tarıma dayalı sanayiyi destekleyeceğiz dijital teknolojiyi destekleyeceğiz, sanatı destekleyeceğiz.”

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genel Başkan Muharrem İnce, Birbuçuk TV program sunucusu Murat Yıldız’ın sorduğu, “Tek adam rejimi varsa bunda muhalefetin hiçbir sorumluluğu yok mu? Anketlerde memleket partisi neden yok?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

TEK ADAMLIK ÜLKENİN HER YERİNDE VAR

“Tek adamlık ülkenin her yerinde var. İktidar tek adam da muhalefet tek adam değil mi? O partiler de canı istediğini milletvekili belediye başkanı yapmıyorlar mı? Mesela biz de öyle değil. En tepeden başlayarak genel başkanı üyeler seçti. Ben cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyorum ama bakalım partim beni aday gösterecek mi? 81 vilayette bütün üyelerimizin önüne sandık koyacağız. Cumhurbaşkanlığı için ben varım diyeceğim fakat başka bir arkadaş çıkıp ben de varım diyecek belki sandıktan kim çıkarsa onu aday yapacağız. Diğer partiler bunu yapabilir mi? Bence yapamaz. Hepsi tek adam olduğu için bu muhalefetten de iktidardan da kurtulalım diyoruz. Anket meselesine gelince muhalefet kanalları göstermiyor bizi. Korkuyorlar çünkü CHP’den para alamıyorlar o zaman. İktidar kanalları zaten göstermiyor . 40 dakikalık konuşmanın 39 dakikası hükümeti eleştiriyorum muhalefet kanalları haber yapmıyor, 1 dakika CHP’yi eleştiriyorum hükümet kanalları hemen haber yapıyor. Ülkenin durumu bu.”

Yeni Bizim Adana Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Pınar Aytekin’in “EYT ile ilgili bir çözüm planınız var mı” sorusuna cevap veren İnce, “2018 yılında EYT için ne söylediysem arkasındayım. Cumhurbaşkanı da söylemişti ama o sözünü tutmadı, ben tutacağım. Herkes bu ülkede rahata kavuşacak” dedi.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Basın toplantısından sonra Cuma namazına geçen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, daha sonra Çukurova İlçe binasının açılışını gerçekleştirdi. Yoğun bir kalabalığın olduğu açılışta da halka seslenerek burada da bir konuşma yaparak, açılış kurdelesini genç partililere kestirdi. Memleket Partisi Çukurova İlçe Başkanı Murat Aravi parti binasını süsleyerek ve davul zurnalarla Genel Başkanlarını karşıladı. Konuşmanın ardından ilçe binasına  çıkarak Başkan Aravi’ye teşekkür eden Muharrem İnce, “Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık, şansınız bol olsun, başarılar diliyorum” diye konuştu.