ASKON İFTAR ÇADIRI 30.000 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ASKON İFTAR ÇADIRI 30.000 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ

Bu haber 07 Mayıs 2019 - 14:41 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

ASKON Adana Şubesinin geleneksel hale getirdiği AKSON İftar Çadırı, bu yıl da yoğun katılımla doldu taştı… Ramazan ayı münasebetiyle hayır amaçlı kurulan iftar çadırının bu yıl birinci gününde üyeler de hazır bulundu. Günlük 1000 kişiye iftar yemeği verilen çadırda, Ramazan boyunca toplam 30.000 kişiye iftar yemeği veriliyor.

ASKON Adana Şube Başkan Vekili ve Organize Komite Başkanı İmam Gazali HIRADAĞI, iftar çadırı ile ilgili açıklama yaptı, HIRADAĞI şunları kaydetti: “Resul-i Ekrem Efendimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellem şöyle buyurmuştur:

“Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır. Yemek yedirdiği kimselerin sevabından da hiçbir şey eksilmez.” (Tirmizî)

Bu vesileyle Peygamberimizin öğüdünü referans alarak, Hastaneler kavşağı gibi kritik bir nokta da tam da ihtiyaç sahiplerine yakın bir yerde bu faaliyetimizi sürdürüyoruz. Her sene tekrarladığımız bu iftar çadırı sofrası bereketli oluyor, kalpler gönüller bir oluyor. Rabbimizin rızasını arıyoruz. Bunlar da vesile oluyor.

ASKON Adana Şube Başkan Vekili ve Organize Komite Başkanı İmam Gazali HIRADAĞI, Ramazan vesilesiyle insani ilişkilerin arttırılmasına çabalanması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: Sevdiklerimize dostlarımıza gitmeliyiz. Beraber iftar sofralarında oruçlarımızı açmalıyız ki rahmet olsun, mağfiret olsun, kurtuluş olsun, kaynaşmamıza vesile olsun. İnançlarımızı yaşadıkça huzur bulacağız. Toplumun ihtiyacı olan da işte budur.