Amacımız hizmet vermek… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Amacımız hizmet vermek…

Bu haber 11 Şubat 2021 - 15:29 'de eklendi ve 234 views kez görüntülendi.

CHP Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi Cahit Benli, gazetemize partisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çukurova Belediyesi’ni ve siyaseti masaya yatırdığımız Benli, “Meclis üyesi olarak benim hedefim, Adana’ya ne katkı koyarım, ne hizmet veririm onun üzerinde yoğunlaşıyorum. CHP Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi olarak Atatürk’ün kurduğu, cumhuriyetçi, ilkeli duruşuyla bilinen bir partinin anlayışını uyguluyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin artı bir değer olduğunu belirten CHP’li Benli, “Şu anda CHP’nin artı bir değeri var ve bununla birlikte kadrolarının da artı değeri var. Belediyecilik anlayışına gelince Çukurova sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetildiği için CHP’nin kalesidir, diyebiliriz. Oradaki eğitim seviyesi oldukça yüksektir. Ak Parti ne diyor, eğitim seviyesi yükselen bir yerde seçimi kaybediyoruz. Yani Cumhuriyet Halk Parti’sinin seçmeni kültürlü ve eğitimlidir” dedi.

CHP Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi olarak Çukurova’da yaptığınız veya planladığınız, hedeflediğiniz projeleriniz nelerdir?

Belediye başkanımızın hedeflediği programlar üzerinde yoğunlaşıyoruz. Sayın Soner Çetin başkanımızla hep birlikte ara ara istişarelerde de bulunuyoruz, özel olarak da konuşuyoruz neler yapabiliriz şeklinde tartışıyoruz. Başkanımız bizim fikirlerimize ve paylaşımlarımıza önem veriyor. Meclis üyesi olarak benim hedefim, Adana’ya ne katkı koyarım, ne hizmet veririm onun üzerinde yoğunlaşıyorum. CHP Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi olarak Atatürk’ün kurduğu, cumhuriyetçi, ilkeli duruşuyla bilinen bir partinin anlayışını uyguluyoruz. CHP’nin örgüt anlayışı bizi ilgilendirir.

Çukurova Bölgesi için hep CHP’nin kalesi deniliyor, neden bu şekilde düşünülüyor?

Cumhuriyet Halk Partisi bir artı değerdir. Biliyorsunuz ki Mustafa Sarıgül bir parti kurdu, İstanbul’un Şişli ilçesinden belediye başkanlığı adayıydı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı mı daha popülerdi, Sarıgül mü daha popülerdi? Şu anda CHP’nin artı bir değeri var ve bununla birlikte kadrolarının da artı değeri var. Belediyecilik anlayışına gelince Çukurova sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetildiği için CHP’nin kalesidir, diyebiliriz. Oradaki eğitim seviyesi oldukça yüksektir.

CHP TEK BAŞINA BİLE ÇUKUROVA’YI ALIR

Ak Parti ne diyor, eğitim seviyesi yükselen bir yerde seçimi kaybediyoruz. Yani Cumhuriyet Halk Parti’sinin seçmeni kültürlü ve eğitimlidir. CHP hizmete, sanata, kültüre değer veren, toplumsal harekete değer veren bir siyasal partidir. Cumhuriyet Halk Partisi ittifak yapmasa dahi tek başına bile olsa Çukurova’da belediyeyi alır.

Anayasanın değiştirilmesi konusunda neler söylemek istersiniz?

Aslında şunu da vurgulamak lazım, şimdiki anayasaya uyuluyor mu ki değiştirildikten sonra uyulsun? Halkın gerçek gündemi işsizlik ve bunun yanında hayat pahalılığı bu gerçeklerin her zaman üzeri kapanıyor. Bunlar tartışılsın, konuşulsun istenmiyor. Amaçları halkın gerçek gündemi, vatandaşın çok ağırlaşan sorunları konuşulmasın. Ama biz bu gerçekleri CHP olarak her zaman söyleyeceğiz ve haykıracağız.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ÇÖKMÜŞ DURUMDA

Şu kabul edilmelidir ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çökmüş durumda. Bu sistemle Türkiye fireni patlamış kamyon gibi adeta uçuruma sürükleniyor. Türkiye’nin artık sağlıklı bir hükümet sistemine kavuşturulması gerekiyor. Bu da güçlendirilmiş parlamenter sistemdir. Sisteminiz ne olursa olsun zaten yargınız bağımsız ve tarafsız olmalıdır.

Cahit Bey, meclis üyesi olarak yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Meclis üyesi olarak elimden geldiği kadar önce mahallemin sonra ilçemizin sorunlarıyla ilgilenmeye ve sıkıntıları da gündeme getirmek için çalışmalar yapıyorum.  Mahalle temsilciliğiyle beraber koordineli bir şekilde çalışmalar yaptık. Belediyemiz asli görevini yerine getirmektedir. Bizim de mutlaka bunda bir katkımız vardır.  Esnaflarımızla, derneklerimizle, valilikle ve benzeri tüm kurumlarımızın toplantılarına katılmaya, eşlik etmeye çalışıyorum.

Peki, Cahit Bey, size ulaşan ya da hakkında bilgilendirildiğiniz sorunları belediye içerisinde iletebiliyor musunuz?

Grup içerisinde olsun meclis içerisinde olsun her yerde çok rahat bir şekilde tüm taleplerden, şikâyetlerden ya da sorunlardan bahsediyorum. İlgili müdürlerle tüm bunları çözebiliyorum. Yani bu tür durumlar için başkanımıza gitmeye gerek yok. Çözümün, hizmetin takibini de rahatlıkla yapabiliyoruz.

Meclis üyesi olarak sivil toplum kuruluşlarıyla bağlantınız ne durumda?

Elimden geldiğince yardımcı ve destek olmaya çalışıyorum. Etkinliklerinde, toplantılarında olabildiğince bulunmaya çalışıyorum. Mahallemiz içerisindeki Cumhuriyet Halk Partisi üyeleriyle birlikte sorunlarla ilgileniyoruz. Sakatlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız ile ilgili ihtiyaçlarımızın giderilmesi ve diğer tüm sıkıntılarımızı tespit ederek sosyal işlere bildiriyoruz.

Siyasi sürecinizde geleceğe yönelik hedefleriniz neler?
Sabitleştirilmiş hedefler koymak istiyorum. Siyasette hedef, grup hedefi şeklinde olmalıdır. Çok fazla bireysel hedeflere takılırsanız siyaseti yalnız başınıza yapmak zorunda kalırsınız. hedefi şeklinde olmalıdır. Siyaset sizi de, grubunuzu da, partinizi de hedeflerine taşır.

Son olarak siyasette neden CHP?

Ülkemizin gidişatını çok karanlık görüyorum. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek için CHP diyerek insanlarımızı ikna etmeliyiz. Yoksa daha da karanlığa gideceğiz. CHP ilkeli duruşuyla, yıllardan beri çiftçinin, memurun, köylünün, esnafın ve öğrencinin her zaman yanında olan; özgürlükçü, demokrat, kendi içinde sürekli yenlikçi olan bir parti olduğu için Cumhuriyet Halk Partisi. Yıllardan beri yok olmayan ve Atatürk’ün bizlere bıraktığı bir mirastır. Köklü bir partidir, diğerleri gibi derneklerde ya da kahve ortamlarında kurulmamıştır.